Своїми руками Будинок за 1 гривню!

Тема у розділі 'Наша стройка', створена користувачем ukrtour, 11 лют 2012.

?

Голосуєте за цю тему?

Голосування закрито 9 кві 2012.
  1. Голосую!

    88,9%
  2. Утримався.

    11,1%
  1. Yelik

    Yelik Майстер

    Повідомлення:
    220
    Симпатії:
    62
    Адреса:
    Львів
    Відповідь: Дія четверта (продовження)

    Сходи зручні, якщо відповідають параметрам: ШрСх+2*ВисСх=60-64см.
    У вашому випадку виходить, що вони мали б бути зручні: 25+2*19=63см. Єдине, що впадає у вічі, що розбивка бажає кращого ;) Яка ширина сходів(від стіни до стіни)?
     
  2. ukrtour

    ukrtour Бригадир

    Повідомлення:
    63
    Симпатії:
    176
    Адреса:
    Киев
    Re: Відповідь: Дія четверта (продовження)

    Е-е-е, не зовсім в'їхав у формулу. А що з неї за число таке виходить? Що воно дає? Можливо має бути иак: ШрСх = 2 * ВисСх ?
    А мінімальна ширина - 800 мм, розумію, що малувато, але для моїх потреб вистачить з головою.
     
  3. Yelik

    Yelik Майстер

    Повідомлення:
    220
    Симпатії:
    62
    Адреса:
    Львів
    Відповідь: Re: Відповідь: Дія четверта (продовження)

    Не так. Має бути як я описав: ШрСх+2*ВисСх=60-64см, де ШрСх - ширина сходини, ВисСх - висота сходини. Ширину додаєте до подвійної висоти і якщо результат входить в межі 60-64см, то сходи пораховані добре. Але це стосується, сходів що рахуються по ходовій лінії, яка лежить не по центру сходів.
    У вашому випадку параметри(ширина, висота сходин) сходів пораховані добре, але от з розбивкою "на око" напевно не зовсім склалось.
     
    1 людині також подобається це.
  4. ukrtour

    ukrtour Бригадир

    Повідомлення:
    63
    Симпатії:
    176
    Адреса:
    Киев
    Re: Відповідь: Re: Відповідь: Дія четверта (продовження)

    А що це значить, розбивка?
     
  5. opastu

    opastu Інженер

    Повідомлення:
    671
    Симпатії:
    529
    Адреса:
    край Черемоша й Прута
    Відповідь: Re: Відповідь: Re: Відповідь: Дія четверта (продовження)

    На вашому Архікадовському кресленні лінія проходить посередині сходового маршу - там відстань від початку до кінця сходинки всюди одинакова (переміряйте) це для безпечності і зручності руху.
    Коли Ви на свій розсуд спланували трапеції забіжних сходинок, то у вас розміри "гуляють" +/- 3 см і це не зовсім гуд: треба підбирати крок або зміщуватись від "лінії ходу" вліво\вправо. З часом Ви звикнете а от гостям ноги будуть "заплітатися".

    І ще, остання сходинка на рівень чистого 2 поверху - здається по висоті буде нестандартна? А може ракурс фото такий.

    А сам підхід схвалюю - дешево і практично.

    Який буде матеріал самих сходинок? Я з точки зору "тишини" такої конструкції в домі.

    І ще запитання, яка висота чистого проходу залишається на рівні заходу в шахту між перемичкою і сходами: 250 - товщина перекриття -перемичка - 2*19 (дві сходинки)=?
     
  6. ukrtour

    ukrtour Бригадир

    Повідомлення:
    63
    Симпатії:
    176
    Адреса:
    Киев
    Re: Відповідь: Re: Відповідь: Re: Відповідь: Дія четверта (продовження)

    Дякую всім за відповіді, зауваження та запитання.

    opastu, дякую за роз'ясненя. Тепер я все зрозумів. Так і є, глибина сходинок трохи "гуляє" на +- 20 мм, якщо брати центральну лінію. Але, дійсно, думаю це не буде великою проблемою.
    Щодо останньої сходинки, вона дійсно вийшла на 0 з балками, але йде 25 мм чорновий настил, потім буде ОSB 10, в кінцевому варіанті плануються ламінат, тому виходить лишніх + 41-42 мм. Але якщо врахувати оздоблення (накриття) сходів, то всі вони піднімуться приблизно на 26-28 мм (див. далі), тому різниця буде становити десь 14 мм. Поки не знаю як це буду корегувати. Можливо зроблю в зоні сходів занижену площадочку, а може відкорегую висотою сходів (завдяки накладкам).

    Оздоблення сходів планую таке: 12мм ОSB (чорнове), зверху обшивка фанерою думаю десь 14-16 мм.


    Ви це мали на увазі?

    [​IMG]

    Щодо звукоізоляції, то цим питанням не сильно переймаюсь, оскільки взагалі ідея будинку - дачний варіант, а не жилий будинок. Але в даному випадку все одно нема чого хвилюватися, оскільки сходи "причеплині" до стіни і всі звукові коливання гасяться (навіть зараз, коли нема ще повної обшивки).

    Взагалі, оскільки до будівництва (окрім теперішнього власного досвіду) не маю ніякого відношення, то багато чого я б вже зробив по-іньшому :grabli:, якби будувавсья б вдруге.... Досвід, аднака :elektrik:
     

    Вкладення:

    • 005.gif
      005.gif
      Розмір файлу:
      50,4 КБ
      Переглядів:
      1.870
    2 користувачам це сподобалось.
  7. opastu

    opastu Інженер

    Повідомлення:
    671
    Симпатії:
    529
    Адреса:
    край Черемоша й Прута
    Відповідь: Re: Відповідь: Re: Відповідь: Re: Відповідь: Дія четверта (продовження)

    Як казав Мауглі - ми однієї крові.
    Думка не моя, але я її повністю поділяю - лише проживши в будинку кілька років стає зрозуміло, які "дрібниці" стають для тебе важливими, а ті речі, які здавались вагомими, насправді не є такими.

    Будівництво це як анатомія: проект це хребет, при його правильному закладенні на нього можна наростити будь які м'язи , а при сколіозі чим більша кількість мязів, тим важче дихати. :Hi:
     
  8. ukrtour

    ukrtour Бригадир

    Повідомлення:
    63
    Симпатії:
    176
    Адреса:
    Киев
    Ну от, нарешті, і стало жарко пригрівати сонечко! Але з приходом такої радості є й свої маленькі недоліки: сніг тане швидко, а вода в землю поки не йде. Болото…
    Як завжди, в наполеонівських планах, було поставити за вихідні всі вікна. Але, передбачивши те, що не зможу під’їхати близько до участка, взяв із собою лише тільки три найменші вікна, щоб їх не важко було носити від дороги. Так воно і вийшло.
    4_28.jpg 4_29.jpg 4_30.jpg 4_31.jpg
    Проте був час просто гарно відпочити на свіжому повітрі:

    4_32.jpg 4_33.jpg 4_34.jpg

    Далі буде…
     
    nazno, Adrenalin23, Пітон та 2 іншим подобається це.
  9. ukrtour

    ukrtour Бригадир

    Повідомлення:
    63
    Симпатії:
    176
    Адреса:
    Киев
    електрика

    Всім ще раз доброго настрою!
    Ось згадав, що забув написати одну важливу деталь, стосовно електрики. Коли робив розводку проводів по будинку, то в деяких місцях зробив прохідний вимикач.

    Річ дуже проста у виконанні і дуууже зручна у використанні. Особливо якщо мова йде про коридор або шахту зі сходами, які треба освітити, коли в них заходиш і вимкнути освітлення, коли виходиш (але вже в іншому місці).
    Не знаю, чи я толково пояснив про що маю розмову, сподіваюсь, схема все прояснить:

    [​IMG]

    І ще одна порада, яку дав мені батько, коли я робив розводку: краще заздалегідь закласти в стіну зайвий провід і хай він не знадобиться, ніж потім, коли він буде потрібний, думати як його сховати, або тягатись з переносками.
    :elektrik:
     

    Вкладення:

    • shema.gif
      shema.gif
      Розмір файлу:
      3,1 КБ
      Переглядів:
      2.327
    blehvaka, nazno, Andrii_M та 3 іншим подобається це.
  10. ЮСТ

    ЮСТ Новачок

    Повідомлення:
    11
    Симпатії:
    16
    Адреса:
    Львів
    Відповідь: Будинок за 1 гривню!

    Чудова викладка теми! А цокольну частину обов"язково треба утеплити й для цього рекомендую її обробити керамоізолом. Один міліметр нанесеного шару керамоізолу - еквівалент теплопровідності 4 - 5 сантиметрів екструдованого пінополістиролу тобто пінопласту (який хтось тут згадував). Пінопласт - заповідник для блох, всілякої сарани та гризунів. Керамоізол - досить новий матеріал, має абсолютну адгезію до будь-якої поверхні, механічно стійкий, тобто поверхню можна буде оздобити плиткою чи декоративним каменем. Ціна 1кв.м. порядка 65-80грн. Пінопласт боїться навіть дитячої рогатки, а керамоізол - хіба що зубила.
     
    3 користувачам це сподобалось.

Поділитися цією сторінкою