У чому користь кімнатного термостата?

Тема у розділі 'Отопление и горячее водоснабжение - общие вопросы', створена користувачем Пітон, 2 лют 2012.

  1. Энки

    Энки Модератор Команда форуму

    Повідомлення:
    15.888
    Симпатії:
    15.562
    Адреса:
    Київ
    Оптимальне, номінальне..
    Наприклад, випадок перший: є два однакові котла, обидва дають 20 кВт. Один пече, не вимикаючись, на 20 кВт, інший двадцять секунд пече на 30 кВт, на десять вимикається, потім знов пече на 30 кВт двадцять секунд, та знов вимикається. В першого котла ККД буде трошки вище;
    випадок другий: один той самий котел, коли не вимикаючись пече на 25 кВт, робить це з трошки ККД вищим, аніж коли пече не вимикаючись на 7 кВт.
    В обидвох випадках, різниця ККД обумовлена однаково, - повітря.
    Та так, це я повторюю те, що сказали Ви, та те що сказав @Voyutichi.
     
  2. Khomenko_A_S

    Khomenko_A_S Бригадир

    Повідомлення:
    282
    Симпатії:
    189
    Адреса:
    Херсон
    Ні не будуть. Котел потужності що відповідає системі (не тактує) дасть кращий ККД при старт-стопі ніж при ступінчатому регулювані потужності.
    --- добавлено: 4 жов 2015 у 14:36 ---
    Система, а не котел дають 20 кВт. І якщо це один і той самий котел потужністю 30, то краще вкл-викл, тільки не на секунди а на хвилини. Бо 20сек через 10 це тактування
     
    Останнє редагування модератором: 12 жов 2015
  3. Энки

    Энки Модератор Команда форуму

    Повідомлення:
    15.888
    Симпатії:
    15.562
    Адреса:
    Київ
    В моїх випадках нема системи, тільки котли.

    А система, що відповідає погоді, то взагалі красота.
    І секунди, і хвилини, і роки, і микросекунди - це все тактування.
     
  4. Khomenko_A_S

    Khomenko_A_S Бригадир

    Повідомлення:
    282
    Симпатії:
    189
    Адреса:
    Херсон
    Тоді чому котел не в номінальній потужності?? ;)

    Неправда Ваша. Тактуючий котел- покійник.
    З.І. По темі: Кімнатний термостат може економити газ за рахунок зменшення перетопів. Але за умови нормально збалансованої системи і відсутності кімнатних термостатів. Друга позиція- не найкращій вибір, тому треба двічі подумати.
     
    Останнє редагування: 4 жов 2015
  5. Vovik07

    Vovik07 Прораб

    Повідомлення:
    335
    Симпатії:
    318
    Адреса:
    Львів
    Я придбав ось такий термостат http://www.computherm.com.ua/files/pdf/Manual_Q7_RU_2013.pdf. На дня планую вмонтувати. Економити планується ось на чому:
    Котел в батьків стоїть в підвальному приміщенні . Не знаю яка економія може бути зимою коли вдень і вночі температура на дворі приблизно однакова +- декілька градусів. А от осінню та весною коли вдень тепло а ніч холодна інша річ. Ситуація така : батьки вмикають котел ввечері коли прийшли з роботи щоб прогріти будинок , в залежності наскільки холодно виставляють температуру 50-60 гр. Вночі на вулиці 0+5гр. Зранку йдуть на роботу і неодноразово забувають вимкнути котел. Він працює цілий день і гріє теплоносій на 60 гр , йому всеодно що на вулиці вдень +15-18. Температура в кімнаті напряму залежить від температури на дворі. Тому якщо б був термостат він вимкне котел коли в кімнаті скажімо +20. І навіть якщо батьки котел вранці вимкнуть , то система охолоне і ввечері знову нагрівати, а так котел буде підігрівати систему. Для мене плюси такі:
    1 комфортна температура в приміщенні - так як поставити термоголовки на кожен радіатор дорожче а ніж один термостат.
    2 не потрібно крутити котлом ( холодно 70гр - потепліло 50 гр) Виставив оптимальну для котла і все.
    3 терморегулятор вимикає насос , нехай на декілька сикунд в хвилину , але порахувати на місяць.... Електрика зараз теж не дешева.
    4 Ще в терморегуляторі є опція : захист від замерзання та закисання насоса . тобто навіть коли
    опалення не працює терморегулетор вмикає насос кожен день на 5 хв . щоб він не закисав...
    Мінус для мене один. :facepalm:Мої старі можуть не розібратися з управлінням регулятором і замучать мене дзвінками. Ну це все поправимо.;)..
    Щодо оптимальної температури для котла . Як дізнатися яка оптимальна ? планую поставити 70гр.
     
  6. Voyutichi

    Voyutichi Модератор Команда форуму

    Повідомлення:
    16.117
    Симпатії:
    8.913
    Адреса:
    м. Самбір
    не для суперечки, а за для цікавости - Що ви хочете сказати?
     
  7. михаил58

    михаил58 Підмайстер

    Повідомлення:
    60
    Симпатії:
    19
    Адреса:
    Украина.г.Полтава.
    Якщо дозволите приеднаюсь до бесiди.Перетоп я розумiю коли невиставили тепературу i котел грiе дальше за потрiбнi межi.Але коли котел настроений на певну температуру, яка забезпечуе в домi на протязi суток ,тижнiв ,мiсяцiв потрiбнi 22 гр.Я не розумiю що може заощадити Кімнатний термостат.Не фахiвець в цiй справi.Тому вибачайте.Едине що менi неподобаеться - це робота котла в режимi максимально-45 гр.Тобто низька температура теплообмiнника ,його скорiше виводить з ладу .Тут я думаю що термостат дасть бiльшу температуру нагрiву,бистрiше досягнення потрiбних 22 гр. в примiщеннi i довшу паузу по часу до наступного включення котла .Пауза буде вiдповiдна тепловим збереженням тепла будинком.Так думаю.Прошу
    Энки та
    Khomenko_A_S пояснiть.Дякую з повагою Михайло.

    --- добавлено: 4 жов 2015 у 20:09 ---
    @Vovik07, яка оптимальна температура.Я можу сказати слiдуюче.Менi пояснили що коли темера тура ,як у мене настроена на 43 гр по мах. вимкнення котла мiн. вмикання -14=29гр.То теплообиiнник потiе за рахунок низькокоi температури обратки, покривается зеленкою i скорiше виходе з ладу.Думаю це температура по мiн не менше 40 гр. Фахiвцi по котлам мене поправлять я не знаю.
     
    Останнє редагування модератором: 12 жов 2015
  8. Энки

    Энки Модератор Команда форуму

    Повідомлення:
    15.888
    Симпатії:
    15.562
    Адреса:
    Київ
    Межі встановлює погода. Коли змінюється погода (вітер подув, сонце сіло), то треба змінювати температуру, або швидкість води в трубах.
     
  9. Vovik07

    Vovik07 Прораб

    Повідомлення:
    335
    Симпатії:
    318
    Адреса:
    Львів
    Мабуть так , якщо темперетура на зворотці менша 40 гр котел буде конденсувати. твердо паливний конденсує. Та я думаю ще грає роль з чого теплообмінник .В мене чавунний не так боїться конденсату. Та яка оптимальна температура не знаю? Чи варто ставити максимальну?
     
  10. михаил58

    михаил58 Підмайстер

    Повідомлення:
    60
    Симпатії:
    19
    Адреса:
    Украина.г.Полтава.
    За межi зрозумiло .Цi межi виставляю з цiллю экономii в ручному варiантi з запасом щоб не платити бiльше. Дуже цiкаве практичне напрацювання по кiмнатнму термостату. ЩО ЭКОНОМЕ КIМНАТНЫЙ ТЕРМОСТАТ ,I ЯКИМ ЧИНОМ ЦЕ ВIДБУВАЕТСЯ,
     

Поділитися цією сторінкою