Підключення твердопаливного та газового котла і бойлер

Тема у розділі 'Отопление и горячее водоснабжение - общие вопросы', створена користувачем sverenko vili, 1 лют 2012.

  1. sverenko vili

    sverenko vili Підмайстер

    Повідомлення:
    73
    Симпатії:
    7
    Адреса:
    Закарпаття
    Дякую!!! Ще якшо не важко то підскажіть тип зворотнього клапана, бо вибір з них великий і типи термодатчиків управління насосом.
     
  2. Voyutichi

    Voyutichi Модератор Команда форуму

    Повідомлення:
    16.117
    Симпатії:
    8.913
    Адреса:
    м. Самбір
    Відповідь: Підключення твердопаливного та газового котла і бойлер

    У вашій схемі працюватимуть звичайні зворотні клапани з пружинним підпором. Беріть відповідно до діаметру магістралі, з латунним клапаном.
    Щодо датчиків: Котловий насос не потребує датчика, насос повинен постійно бути в роботі.. Щодо бойлерного насосу. Як на мою думку він зайвий. Краще поставити термокран з головкою з виносним датчиком. Це надійніше і економніше. А для прокачки повинно бути достатньо штатних насосів котлів.
     
  3. sverenko vili

    sverenko vili Підмайстер

    Повідомлення:
    73
    Симпатії:
    7
    Адреса:
    Закарпаття
    А якщо ТК загасне включається ГК я б нехотів щоб ГК грів зайву воду тобто воду яка знаходиться в ТК?
     
  4. Voyutichi

    Voyutichi Модератор Команда форуму

    Повідомлення:
    16.117
    Симпатії:
    8.913
    Адреса:
    м. Самбір
    Відповідь: Re: Підключення твердопаливного та газового котла і бойлер

    тоді підключайте бойлер напряму до ТК котла, перед його зворотнім клапаном.
     
  5. ELEfant

    ELEfant Майстер

    Повідомлення:
    230
    Симпатії:
    44
    Адреса:
    Западная Украина
    sverenko vili
    у мене ТП+ГК+бойлер, все це утворює мале коло з температурою 70 - 80 градусів а батареї у будинку велике коло з температурою у середньому 60 градусів, підміс через чотирьохходовий, отже бойлер задіяний ще як аккумулятор, тобто коли гасне ТП то у батереї з малого круга, а саме з бойлера у цьому випадку, забирається ще деякий час тепло на батареї що дає мені можливість розпалити знову котел і мінімально втратити температуру у батареях.
    якщо ГК задіяти через терморелле щоб він вмикався при падінні подачі з ТП, наприклад до 55 а вимикався при досягненні 65 ( при умові що при роботі ТП подача більше ніж 65 ) то втрати тепла з бойлера будуть мізерні що на росході газу мало що відзначиться - перевірено власним досвідом користування!
    але на бойлері бажано насос, щоб він був, як казав мій монтажник - скоросним :)
    і ще одне - мій бойлер має свій насос і монтажник його використав як насос для циркуляції малого круга при відключеному ГК, велике коло має свій насос:
    [​IMG]
    на фото не видно бойлера бо він у іншому приміщенні - пластикові труби йдуть до нього.
    доречі на фото видно - я тільки загружаю систему а в великому колі 60 градусів і мені не треба поспішати, це ще допомагає економити пальне бо не треба розпалювати майже "з нуля", особливо у морози.
     
  6. sverenko vili

    sverenko vili Підмайстер

    Повідомлення:
    73
    Симпатії:
    7
    Адреса:
    Закарпаття
    Дякую за отвіт ELEfant але підскажіть будь ласка який чотирьох ходовий краник ставити? І якщо неважко то намалюйте свою схему тому що на фото я ніяк неможу розібратись.
     
  7. ELEfant

    ELEfant Майстер

    Повідомлення:
    230
    Симпатії:
    44
    Адреса:
    Западная Украина
    хіба що намалюю на папері бо на компі на вмію :(
    кран видно на фото, або якщо ні то я потім напишу як він називається, але не з дешевих.
     
  8. sverenko vili

    sverenko vili Підмайстер

    Повідомлення:
    73
    Симпатії:
    7
    Адреса:
    Закарпаття
    Можна намалювати на папері сфотографірувати і відправити на комп d:)
     
  9. ELEfant

    ELEfant Майстер

    Повідомлення:
    230
    Симпатії:
    44
    Адреса:
    Западная Украина
    так я це і мав на увазі, просто часу не вистачає.
     
  10. Іван 55555

    Іван 55555 Заслужений майстер

    Повідомлення:
    2.306
    Симпатії:
    1.140
    Адреса:
    калуш
    ELEfant, ви читали? Т.С хоче робити систему сам!!! А вам хто робив? Людина, яка розуміла, що робить. Ці поради можуть нашкодити!
     

Поділитися цією сторінкою