Хлібопічка

Тема у розділі 'Мебель и бытовая техника', створена користувачем Voyutichi, 21 січ 2012.

  1. Voyutichi

    Voyutichi Модератор Команда форуму

    Повідомлення:
    16.117
    Симпатії:
    8.913
    Адреса:
    м. Самбір
    Відповідь: Re: Хлібопічка

    яка частка дріжджів у вартості спеченого хліба?
     
  2. Пітон

    Пітон Друг Команда форуму

    Повідомлення:
    6.874
    Симпатії:
    12.735
    Адреса:
    з Київщини, з діда-прадіда
    Відповідь: Хлібопічка

    Якось намагались підрахувати - реально собівартість хліба приблизно дорівнює вартості з магазину. Тобто якщо підходити виключно в грошовому виразі то виграшу немає :) Але цей хліб по якості не йде ні в яке порівняння з магазинним :vo: А от кекси й здоба виходять значно дешевшими, вчора наприклад спекли кекс то використали продуктів десь на 8-9грн, а в магазині поруч такий 30грн
    Хоча людям похилого віку думаю хлібопіч незручна буде, бо потрібно бути уважним. Пам’ятаю як моя бабуся хліб у печі пекла, то замісить діжку, вона до обіду сходить, потім знов місить, жменями там сипле що треба, потім як напече, і пиріжків разом, то на тиждень вистачає :vo: А тут одна хлібина, всього по трохи, кухонні ваги треба, і уважно. А старі люди знаєте як, два-три рази не вийшло і потім лежить десь на полиці пилом припадає
     
  3. Voyutichi

    Voyutichi Модератор Команда форуму

    Повідомлення:
    16.117
    Симпатії:
    8.913
    Адреса:
    м. Самбір
    Відповідь: Хлібопічка

    в мене собівартість хліба виходить до 3 грн за 1 кг, якщо на мокрих дріжджах.
     
  4. turner

    turner Прораб

    Повідомлення:
    424
    Симпатії:
    280
    Адреса:
    Україна Миколаїв
    Найкраща мука виходить з манної крупи
     
  5. Хоробор

    Хоробор Майстер

    Повідомлення:
    92
    Симпатії:
    45
    Адреса:
    Чернигов
    Відповідь: Хлібопічка

    Поділюся своїм досвідом. Коли користувалися хлібопічкою, прочитали про шкідливість дріжджів, особливо термофільних (сухих). Спочатку дружина почала зменшувати їх кількість, а потім перейшли на закваски.
    Одже і ви можете експериментувати зі зменшенням частки дріжджів.
    А хто не знає про закваски, можу розказати або Гугл в поміч:).
     
    Vikont59, Пітон та Voyutichi подобається це.
  6. Voyutichi

    Voyutichi Модератор Команда форуму

    Повідомлення:
    16.117
    Симпатії:
    8.913
    Адреса:
    м. Самбір
    Відповідь: Хлібопічка

    краще Ви поділіться досвідом. Гугл, хоч знає все, а все ж не замінить приємного спілкування..:)
     
    1 людині також подобається це.
  7. Хоробор

    Хоробор Майстер

    Повідомлення:
    92
    Симпатії:
    45
    Адреса:
    Чернигов
    Відповідь: Хлібопічка

    Спілкуватися так спілкуватисяbeer.
    Скажу відверто ,що при переході на закваски мені стало не так зручно з хлібопічкою, дотого ж одна лопатка наказала довго жити.
    Я користуюся найпростішою, житньою закваскою, її ще називають "вічна закваска".
    Беру склянку житнього борошна і розвожу водою до стану густої сметани, ставлю в тепле місце на добу. Знову добавляю склянку борошна та довожу до потрібної консістенції водою, відпрявляємо на добу грітися. Після другої доби з"являться невеличкі бульбашки та кислуватий запах. Проводимо третій раз процедуру . Після третьої доби закваска збільшиться в об"ємі і її можна використовувати. Для замішування хліба беремо половину закваски а до іншої частини знову добавляємо борошно та воду і так безліч разів. Кажуть у деяких майстрів закваскам налічують десятиліття:vo:.
    Опишу свій хлібопекарський процес може кому згодиться:-[.
    О 18-19 годині дістаю з холодильника закваску, додаю борошна з водою. Взимку ставлю ближче до батареї, а влітку стоїть просто на кухні. Ближче до 21-ї годинни закваска піднімається, швидкістьт приготування залежить від температури. Половину беру в хліб- решту в холодильник . Можна брати і "холодну" закваску але я вважаю, що свіжа сильніша.
    В миску набираю 300-400мл води, додаю чайну ложку солі, 2-3 столові ложки олії, ложку меду, можна замінити цукром. Інколи добавляю родзинки, горіхи, тощо. Особисто мені подобається з грецькими горіхами. Пшеничне борошно добавляю поки тісто перестане липнути до лопатки чи ложки. Потім викладаю на стіл і вимішую підсипаючи борошна поки тісто не липнутиме до рук.
    Змащую противень і хлібний "колобок" олією. До шостої ранку паляниця підходить, розповзається практично на весь противень таке собі "жаркое солнце пустыни". Хлібина у мене випікається в духовці газової плити на повільному вогні близько години.
    Спочатку всі інгрідієнти я відважував на вагах але потім все став робити на глазок.
    Якщо є цікавість, можна днями зробити фотосесію...
     
    Vikont59, Andrii_M, turner та 2 іншим подобається це.
  8. Пітон

    Пітон Друг Команда форуму

    Повідомлення:
    6.874
    Симпатії:
    12.735
    Адреса:
    з Київщини, з діда-прадіда
    Відповідь: Хлібопічка

    А, так то у вас не той хліб що печуть у автоматичній хлібопечі ;-)
    Ваш хліб не може бути невдалим бо технологія відпрацьована руками й досвідом, ручна робота так би мовити beer
    В побутових хлібопічках суть в швидкісному і максимально спрощеному готуванні, тобто відкрив засипав дістав готовий.
    А от про шкоду від дріжджів вперше чую, зазвичай їх використовують як ліки, у т.ч. і сухі
     
  9. Voyutichi

    Voyutichi Модератор Команда форуму

    Повідомлення:
    16.117
    Симпатії:
    8.913
    Адреса:
    м. Самбір
    Відповідь: Хлібопічка

    а як закваску використати в автоматичній хлібопічці?
     
  10. Хоробор

    Хоробор Майстер

    Повідомлення:
    92
    Симпатії:
    45
    Адреса:
    Чернигов
    Відповідь: Хлібопічка

    Кладемо закваску замість дріжджів, вмикаємо режим, здається, піцца (простий заміс тіста) періодично контролюємо як підходить маса, можна засікти час, щоб наступного разу не стерегти. Потім вмикаємо випікання на 1год 5-15хв. Нічого надприродного.:) При бажанні можна опанувати.
    Доречі на ручний заміс у мене виходить близько 20-и хвилин.
     
    Блаж та Voyutichi подобається це.

Поділитися цією сторінкою