Дах з очерету

Тема у розділі 'Кровля, мансарда, чердак', створена користувачем семен, 13 лют 2011.

  1. семен

    семен Майстер

    Повідомлення:
    140
    Симпатії:
    74
    Хочу самотужки зробити покрівлю з очерету (рогози) на житловому будинку. У інформації яку знайшов дуже мало практичних порад. Підскажіть - коли заготовити очерет, чи потрібно очищати листя до гладкого стебла чи лише від сміття. Дуже цікавить послідовність укладки, опис інструменту, особливість кріплення , тобто практичні поради. Цікавлюсть не заради поговорити, а дійсно буду крити будинок десь наступної весни і хочеться хоч трохи повчитись на чужих а не своїх помилках. Багато написано що специ по укладкі вчаться роками, можливо такі майстри поділяться досвідом . А я обіцяю не використовувати це у комерційних цілях, лише для себе.
    Цього року спробую накрити альтанку у дворі.
     
  2. mirock

    mirock мастер

    Повідомлення:
    4.671
    Симпатії:
    1.242
    Адреса:
    Dnepr
    рогоз надо
     
  3. AKit

    AKit Заслужений майстер

    Повідомлення:
    3.012
    Симпатії:
    803
    Відповідь: Дах з очерету

    З цікавості. Звідки у Вас таке бажання.Я з соломи бачив , а з очерету ні.
     
  4. семен

    семен Майстер

    Повідомлення:
    140
    Симпатії:
    74
    Хочу будувати енергоефективний будинок шестикутної форми. Це буде показовий обєкт, тому має бути оригінальний і недорогий. Шестигранний дах без вікон можна зробити хіба що з бітумної черепиці, але вона у сусіда за 3 роки мохом поросла, а будинок біля лісу буде тому на довго її не вистачить. Очерету у нас повно, а дехто стверджує що така покрівля стоїть 50 років. Вона дорога , тому що багато роботи треба щоби заготовити та покласти очерет але я зимою байдикую , то можу і на 2 будинки заготовити.
     
  5. AKit

    AKit Заслужений майстер

    Повідомлення:
    3.012
    Симпатії:
    803
    Відповідь: Re: Дах з очерету

    А Ви на власні очі бачили таку покрівлю.Очерет на утеплення стелі у нас приміняють,а на покрівлю не зустрічав. По селах ще зустрічаються - соломяні покрівлі.
     
  6. семен

    семен Майстер

    Повідомлення:
    140
    Симпатії:
    74
    Стару соломяну бачив. За нанцять років солома зовні почорніла а всередині як нова. Очеретяну лише в інтернеті.Стелю також очеретом хочу утеплити та герметизувати глиною , та це інша тема.
     
    1 людині також подобається це.
  7. Пітон

    Пітон Друг Команда форуму

    Повідомлення:
    6.874
    Симпатії:
    12.735
    Адреса:
    з Київщини, з діда-прадіда
    Відповідь: Дах з очерету

    Очерет це не рогоза
     
  8. семен

    семен Майстер

    Повідомлення:
    140
    Симпатії:
    74

    Клас!!!!
    Хоч чомусь навчили!
    Я з ось цього буду робити.
     

    Вкладення:

  9. Пітон

    Пітон Друг Команда форуму

    Повідомлення:
    6.874
    Симпатії:
    12.735
    Адреса:
    з Київщини, з діда-прадіда
    Відповідь: Дах з очерету

    На фото - очерет, з нього роблять, а рогоза - це те що на зелені свята продають, листя схоже на осоку тільки м’яке і пахуче
     
  10. семен

    семен Майстер

    Повідомлення:
    140
    Симпатії:
    74
    На фото "ТРОСТНИК" тростина напевно українською, а очерет "КАМЫШ" це вже Бог зна що судячи з ВІКІПЕДІЇ.
     

Поділитися цією сторінкою