Помогите с проектом системы отопления моего дома

Тема у розділі 'Отопление и горячее водоснабжение - общие вопросы', створена користувачем s-tyres, 1 лис 2011.

  1. s-tyres

    s-tyres Стажер

    Повідомлення:
    26
    Симпатії:
    1
    все таки я хочу однотрубку только вот таку как на схеме
    при двух трубной я боюсь потому как мне прейдется пройти аж 4порога двумя трубами
    а если делать однотрубную то 2порога да и труба то одна
    Диаметр трубы Ф25 отводы к радиаторам Ф20, по два крана на каждый радиатор,
    протяжонность трубы будет 40метров пирнудительная циркуляция при помощи насоса, количество секций радиаторов указаны на схеме как вы считаете такая система будет топить или нет
    [​IMG]
     
  2. Voyutichi

    Voyutichi Модератор Команда форуму

    Повідомлення:
    16.117
    Симпатії:
    8.913
    Адреса:
    м. Самбір
    Відповідь: Re: Помогите с проектом системы отопления моего дома

    s-tyres, тут, у п'ятому дописі, я ділився думкою щодо потужності радіаторів при однотрубній системі. Перечитайте, будь-ласка. Може виникнуть додаткові запитання..
     
  3. s-tyres

    s-tyres Стажер

    Повідомлення:
    26
    Симпатії:
    1
    Извините, еще пара глупых вопросов как вы думаете вот такая схема имеет право на жизнь [​IMG]
    или это уже идиотизм. Просто я боюсь что большое количество проходов через пороги будет не очень хорошо сказываться на системе

    Добавлено через 18 минут 33 секунды
    Или вот как мне рисовал Voyutichi но с моей переделкой и на ней указана двери которые меня очень волную потому чтоб их пройти нужно будет углубляться под пол потом из него выходить.
    [​IMG]
     
  4. Voyutichi

    Voyutichi Модератор Команда форуму

    Повідомлення:
    16.117
    Симпатії:
    8.913
    Адреса:
    м. Самбір
    Відповідь: Re: Помогите с проектом системы отопления моего дома

    може бути. В мене саме так і розведено - попри зовнішню стіну.
    Треба перерахувати діаметри труб, може якийсь відрізок буде затонкий.
     
  5. s-tyres

    s-tyres Стажер

    Повідомлення:
    26
    Симпатії:
    1
    1.А что в той схеме что ты рисовал там что-то нетак с диаметрами труб?
    2.Да кстати по поводу диаметра труб в схеме что ты предложил. Обратку делать паралельно такими же диаметрами (допустим подача в этом месте идет D20 значит и обратка D20 а если подпча идет D16 то и обратка D16) правильно я понял или нет?
     
  6. Voyutichi

    Voyutichi Модератор Команда форуму

    Повідомлення:
    16.117
    Симпатії:
    8.913
    Адреса:
    м. Самбір
    Відповідь: Re: Помогите с проектом системы отопления моего дома

    в моїй схемі - нормально, в вашій останній - потрібно перевірити спади тиску на ділянках.
    саме так, правильно зрозуміли.
     
  7. s-tyres

    s-tyres Стажер

    Повідомлення:
    26
    Симпатії:
    1
    А как проверить помоги пожалуйста а то у меня уже бошка скоро взорветься
     
  8. Voyutichi

    Voyutichi Модератор Команда форуму

    Повідомлення:
    16.117
    Симпатії:
    8.913
    Адреса:
    м. Самбір
    Відповідь: Re: Помогите с проектом системы отопления моего дома

    та то ціла наука. За це люди гроші беруть.. :)
    Відомо, що при проходженні певного об'єму води за певний час через відрізок труби, на цьому відрізку створиться певний перепад тиску. Його умовно називають динамічним.
    Так ось. Вам необхідно підібрати діаметри труб так, щоб ваш насос зміг прокачати необхідний вам об'єм води за певний час через всі ці радіатори, які підключені до нього вашими трубами.
    Виберете труби затонкі - буде великий опір рухові води, батареї не отримають достатньої кількості теплоносія і будуть холодні.
    Виберете товсті труби - витратите на зайве багато коштів.
    Тому необхідно хоча б прикинути грубо діаметри.
    В загальному критерій: швидкість теплоносія у трубі не повинна перевищувати 1 м/с, або трохи інший: спад тиску на 1 погонному метрі труби не повинен перевищувати 1 кРа на 1 м. Для МПтруби ф16 мм це тотожні критерії, для більшого діаметру потрібно вибирати критерій за максимальним спадом тиску.
    Звідки знати, який спад тиску на 1 м.п. вашої труби? Такі дані є у виробника вашої труби, шукайте в нього.
    Ну і підрахувати, скільки вам необхідно прокачувати води через кожну ділянку вашого трубопроводу (до кожного радіатора). Кількість води може бути різна для однакової потужності. Все залежить, в якому режимі працюватиме радіатор (температура подачі і зворотки). В середньому для радіаторів беруть 10-15 градусів. Межі досить широкі, адже різниця в об'ємі теплоносія до 50 %.

    з цієї пропорції можете підібрати радіатори і визначити кількість води.
    Знаючи продуктивність насосу (м3\год при певному тиску (в середньому 0,7 атм)) ви можете за таблицями визначати діаметри труб ваших ділянок. Поділити трасу можна за принципом від радіатора до радіатора, можна і такі прямі ділянки проводити двома діаметрами труб (але потрібно перевіряти економічну доцільність, буває краще дотягнути трубою більшого діаметрі, чим докуповувати перехідник).

    ось так приблизно. Визначаєте об'єм води, спад тиску на ділянці при тому об'ємі, сумарний спад тиску від насосу до найвіддаленішого радіатора і порівнюєте з характеристикою насосу. Насос повинен забезпечити ці параметри. Якщо не забезпечує - збільшуєте діаметри труб.

    ПС. Ось брошурка про металопластикову трубу. В ній необхідна інформація про гідравлічний спад тиску для труб різних діаметрів. Потрібно при розрахунках діаметру труби. http://krainamaystriv.com/attachments/25552/
     
    Останнє редагування: 15 лип 2014
    Andrii_M, jury11, Gora та ще 1-му подобається це.
  9. s-tyres

    s-tyres Стажер

    Повідомлення:
    26
    Симпатії:
    1
    Уважаемый Voyutichi а ваша схема которую вы предлогали будет работать 100%
    Тогда лучше я небуду выдумовать и лучше пару лишних дырок в полу сделаю
    [​IMG]
     
  10. Александерс

    Александерс Новачок

    Повідомлення:
    2
    Симпатії:
    2
    Адреса:
    киев сити
    Для коттеджей правельней и економней будет поставить стальные радиаторы (с економите на подключении + роботе 20%) , разводку советую сделать лучевую двухтрубную с приминением евро конусов ( на 10% попадете на кол. трубы , 35% - с економите на роботе фитингах в стратегически важных местах нужно прощитать водяной теплый пол.)
     

Поділитися цією сторінкою