Таунхаус на участке под ИЖС ?

Тема у розділі 'Юридические вопросы, нормативные документы', створена користувачем bautista, 22 лип 2008.

  1. bautista

    bautista Підмайстер

    Повідомлення:
    32
    Симпатії:
    3
    Есть участок 100 на 19 метров.Целевое назначение- индивидуальное жилищное строительство.Комуникации (электричество,газ) на границе участка.Хочу на нем построить таунхаус на восемь квартир плюс 2,5 сотки оставить под магазин,бар и пару помещений для охраны и обслуживания (например, под скважины).Фото участка постараюсь приложить (впервые на этом форуме,думаю разберусь как это сделать).Буду благодарен за дельные советы,как с юридической стороны,так и чисто в практической.
    Никому из участников форума никаким конкурентом не являюсь,так как строительсто предполагается вблизи одного из обласных центров Западной Украины (не Львов и не Ивано- Франковск).
     
  2. bautista

    bautista Підмайстер

    Повідомлення:
    32
    Симпатії:
    3
    Вот фотографии участка или что от них осталось при попытке уменьшить размер :
     

    Вкладення:

    • P1050705.JPG
      P1050705.JPG
      Розмір файлу:
      75,3 КБ
      Переглядів:
      121
    • P1050701.JPG
      P1050701.JPG
      Розмір файлу:
      117,2 КБ
      Переглядів:
      114
  3. bautista

    bautista Підмайстер

    Повідомлення:
    32
    Симпатії:
    3
    Да,качество фоток желает быть лучше.Сейчас попробую ещё раз.Но во всяком случае видно,что часток немного с наклонос и вблизи застройки.
     
  4. Dmitry

    Dmitry Модератор Команда форуму

    Повідомлення:
    4.348
    Симпатії:
    745
    Адреса:
    Київ
    Интереснй вопрос. Не узнавали в местном управлении архитектуры?
    Планируете продать, или сдавать в оренду?
     
  5. bautista

    bautista Підмайстер

    Повідомлення:
    32
    Симпатії:
    3
    Вот вроде фотки получше.
    В сельсовете сказали, что архитектурного плана развития (или как он там точно называется)нет.А об архитектурном отделе в райгосадминистрации прочитал только что у Вас на форуме (почему здесь и остановился).Попрошу дочку завтра к ним съездить.(я сейчас не в Украине).
    Думаю продавать.Идея построить дом на этом участке возникла давно.Участок глинистый,в сельскохозяйственном плане непривлекательный и взяли мы его в своё время лишь потому,что расположен довольно близко от дома (метров 250).Но так как в последние время стоимость земли у нас сильно выросла (по слухам сосед продает половину своего участка по три тыс.дол. за сотку) возникла идея более экономной застройки.
    Хоть я и не считаю себя полным дилетантом в вопросах строительства,но в настоящее время нахожусь п самом начале реализации этой идеи ,поэтому буду очень признателен за любую помощь!
     

    Вкладення:

    • P1050701.JPG
      P1050701.JPG
      Розмір файлу:
      96 КБ
      Переглядів:
      112
    • P1050705.JPG
      P1050705.JPG
      Розмір файлу:
      115,5 КБ
      Переглядів:
      110
  6. Dmitry

    Dmitry Модератор Команда форуму

    Повідомлення:
    4.348
    Симпатії:
    745
    Адреса:
    Київ
    Давайте послушаем ответ архитектурного управления, от этого и будем исходить.
    Земля у Вас дорогая, и походу, это не предел. До тех пор, когда построете (ориентировочно года через 2) цены будут еще внушительнее, так, что инвестиция перспективная.
     
  7. bautista

    bautista Підмайстер

    Повідомлення:
    32
    Симпатії:
    3
    Ну,ответ я предполагаю зарание...Да и не собираюсь особо светиться преждевременно.
    Меня интересует как все это провести как ИЖС без создания юридического лица и желательно в контексте какой-нибудь программы "Доступное жилье"(для отмазки от жадных чиновников).
     
  8. bautista

    bautista Підмайстер

    Повідомлення:
    32
    Симпатії:
    3
    Дочка сбросила инфу по разрешительной доккументации для ИЖС:

    Скільки коштує дозвіл на будівництво приватного будинку


    Для того, аби збудувати приватний будинок на незабудованій ділянці, слід на руках мати усю необхідну документацію. Та щоб її отримати, потрібно обійти чимало інстанцій та витратити чимало часу і грошей
    Заступник начальника управління архітектури та містобудування Павло Гарматюк розповів, які кроки потрібно зробити перед тим, як розпочинати будівельні роботи. За його словами, в першу чергу потрібно звертатися в бюро технічної інвентаризації, але за умови, що земельна ділянка приватизована і є акт на землю (видається відповідними ліцензійними організації). „З копією акту на землю слід звернутися в БТІ, де складуть схему розміщення будинків та споруд на земельній ділянці“, - сказав Петро Степанович. Начальник бюро технічної інвентаризації Оксана Мустафіна повідомила, що особа, яка звертається до них, повинна сплатити 97 гривень. „Ми видаємо квитанцію, на якій вказана дата, коли на земельну ділянку підійде наш інженер, зробить відповідні заміри та намалює схему“, - сказала вона. Правда, тут існує черга, і почекати доведеться приблизно два місяці. Петро Степанович розповів, що наступним кроком є звернення громадянина до управління архітектури та містобудування з копією акту на землю, схемою, яку склали в БТІ та заявою на ім'я міського голови. „На підставі цих документів готується рішення виконкому на будівництво будинку та необхідних господарчих споруд . Проект рішення затверджується на виконкомі“, - сказав він. Рішення та решта документів управлінням архітектури та містобудування передається у, де виготовляється архітектурно планувальне завдання (АПЗ). Інженер-дизайнер І категорії комунального архітектурно-планувального підприємства Майя Березюк розповіла, що АПЗ потрібно не для замовника, а для проектанта, який розроблятиме проект. „АПЗ зазвичай виговляємо через два-три тижні після того, як замовник подає документацію - терміни залежать від того, який об'єм роботи ми виконуємо. За АПЗ потрібно сплатити 345 гривень 89 копійок, але ця сума постійно збільшується, оскільки залежить від коефіцієнта, який встановлює міністерство будівництва“, - розповіла Майя Василівна. Разом з АПЗ уся вищезгадана документація передається проектанту-архітектору який розробляє проект. Якщо людина компетентна , то може виготовити проект сама, але обов'язковим є його затвердження у головного архітектора. Заключний момент – отримання дозволу на виконання надає обласна інспекція архітектурно-будівельного контролю. Скільки коштує: Рішення - безкоштовно АПЗ – біля 350 гривень Проект – в залежності від розцінок архітектора (від пяти доларів за метр квадратний).

    Источник: 20minut.ua
     
  9. bautista

    bautista Підмайстер

    Повідомлення:
    32
    Симпатії:
    3
    Сприятливою для забудовника особливістю в будівництві жилих будинків є відсутність обов’язку проходження комплексної державної інвестиційної експертизи проектів згідно з наказом Держбуду «Про затвердження Переліку об’єктів, затвердження проектів будівництва яких у межах законодавства України не вимагає висновку комплексної державної експертизи».

    Однак, аби не проходити комплексну державну експертизу інвестиційних проектів, жилі будинки повинні відповідати одному з таких критеріїв:

    кількість наземних поверхів — до двох включно (не рахуючи мансардного поверху);
    дачні й садові будинки, які мають підвальні приміщення;
    господарські й допоміжні споруди;
    жилі одноквартирні будинки котеджного типу для індивідуальних забудовників I-II ступеня складності.
    Водночас, ці винятки із загальної процедури державної експертизи інвестиційних проектів не стосуються:

    проектної документації на будівництво групи будинків (два будинки й більше). Таким чином, будівництво котеджних селищ, а не окремих будинків, спричинить необхідність проходження державної експертизи інвестиційних проектів.
    будівництво на територіях зі складними інженерно-геологічними й техногенними умовами (райони із сейсмічністю 6 балів і вище, райони з береговими зсувами).

    Это из статьи об особенностях украинских коттеджных городков.У меня вопросс к юридически одкованным форумчанам,можно ли подвести таунхаус (сблокированный дом на несколько семей,но всё-таки один дом) по исключение из означеного списка? Планируемый хаус будет иметь лишь два этажа.Кстати вот эскиз первого (нет лишь лестниц- в подвал под прихожей-ванной и на второй этаж)
     
  10. bautista

    bautista Підмайстер

    Повідомлення:
    32
    Симпатії:
    3
    Эскиз:
     

    Вкладення:

    • mi scans 032.jpg
      mi scans 032.jpg
      Розмір файлу:
      101,4 КБ
      Переглядів:
      114

Поділитися цією сторінкою