Чорна смородина: посадка та бородьба із шкідниками та хворобами

Тема у розділі 'Сад и огород', створена користувачем Нінарічі, 20 кві 2016.

  1. Нінарічі

    Нінарічі Бригадир

    Повідомлення:
    154
    Симпатії:
    148
    Всім привіт!
    Хто не має в себе в саду такої чудової рослинки як чорна смородина.
    Плоди дуже добре смакують і в компоті, в варенні. Ягоди стриглі дуже смачні і корисні для системи травлення.
    Також можна використовувати і листя чорної смородини при квашенні овочів. Я наприклад, додаю його в огірочки. :)
    Але корчі в саду з роками старіють, і плодоносять не дуже багато, а ті живці, які намагалася від них посадити часто хворіють і плодоносять не дуже рясно - самі ягоди маленькі.
    Отже, в цій темі пропоную поговорити про смородину, а саме:
    1. Які сорти варто купувати (хто які вирощує)
    2. Які хворороби чорної смородини найчастіше псують корч, та як із ними боротися
    3. Про шкідників: чим правильно кропити?
    4. Про все інше, що стосується чорної смородини.
    --- добавлено: 20 кві 2016 у 15:21 ---
    _______________________________________________________________________________
    І так, декілька фактів порад із інтернету, що знайшла, закину сюди:

    Чорна смородина полюбляє, що її саджали під кутом (приблизно 45 градусів). Найкраще нахилити саджанець з півночі на південь. Заглиблювати потрібно приблизно на 8 см.

    Грунт після посадки потрібно трішки втоптати, щоб запобігти надмірному висиханню.

    Перед садінням саджанець потрібно потримати у воді.

    Після того як майбутній кущ був посаджений, його потрібно обрізати. Це проводиться з тією метой, щоб молода рослина пустила гілочки.

    Ось один із способів розмноження смородини,
    прикопати пагони:
    [​IMG]
     
    Останнє редагування модератором: 28 кві 2016
    Лютий_Бандерівець подобається це.
  2. Нінарічі

    Нінарічі Бригадир

    Повідомлення:
    154
    Симпатії:
    148
    Дещо про хвороби смородини:
    1. Плями на смородині.
    Придивляючись до куща смородини, можна виявити плями, які в діаметрі становлять 2-3 мм. Такі плями поступово змінюють забарвлення: спочатку вони мають коричневий колір, потім світлішають з середини і згодом стають білими із коричневим обрамленням. плями можуть з’явитися як на листі, так і на ягодах. Таке захворювання рослини в народі називається "біла плямистість" або по научному: септоріоз.
    [​IMG]
    Хвороба виникає зазвичай в густих кущах. також відома і "бура плямистість" або церкоспороз. Щоб позбавити рослину від цієї хвороби потрібно оприскати рослини бордоською рідиною. Оприскування відбувається в два сеанси: перший - коли була виявлена хвороба і другий після збору врожаю.

    2. Брунькові кліщі


    3. Жовтіє листя уздовж основних жилок
    Якщо Ви помітили, що у срослини жовтіє листя уздовж основних жилок, це свідчить про те, що , рослину вразила смугаста або прожилкова мозаїка. Це дуже погана новина. Мозаїка – вірусне захворювання, і воно не лікується – заражені рослини потрібно викорчувати і спалити, а місце, де вони росли, пролити розчином марганцівки.
    Ось так виглядає ця хвороба:
    [​IMG]
    --- добавлено: 20 кві 2016 у 16:04 ---
     
    Останнє редагування модератором: 28 кві 2016
    Лютий_Бандерівець та Энки подобається це.
  3. Нінарічі

    Нінарічі Бригадир

    Повідомлення:
    154
    Симпатії:
    148
    трішки оживлю тему)

    1. При обрізці чорної смородини потрібно пам'ятати про те, що плодові бруньки закладаються на прирості поточного року.

    2. Чим більше приріст, тим вище урожай ягід на наступний рік.

    3. Якщо обрізку не проводити, то кущ дає протягом двох-трьох років хороший урожай. Потім сильно загущався, річний приріст помітно зменшується і смородина починає плодоносити лише на кінцях гілок. Урожай буде зменшуватися з кожним роком.

    4. Обов'язково потрібно проводити обрізку при посадці молодого саджанця. При посадці саджанець заглиблюють в грунт на 15 см і залишають над землею по 3-5 бруньок. За період вегетації, при хорошому догляді з кожної бруньки виростає гілка довжиною близько 70-80 см. На другий рік після посадки на цих гілках формується перший урожай.

    5. Після збору врожаю старі гілки зрізають, звільняючи місце для молодих.

    6. Кількість молодих пагонів треба регулювати, виходячи з сили куща. Якщо не провести цю операцію, то на наступний рік ви отримаєте багатий урожай, а приріст буде поганий. А це означає, що на наступний рік урожай буде втрачено.

    7. На слабких кущах з поганим річним приростом (35- 40 см) проводять обрізку на 4-5 бруньок.

    8. При формуванні куща потрібно враховувати сортові особливості.
    У ранніх сортів - це гібридні сорти - урожай першого року буває високий (ягоди ростуть по всій довжині пагона). На другий рік йде помітне зниження врожаю. Що робити? Читайте пункт 5.

    На звичайних сортах ягоди ростуть у верхній частині гілки. Тому на другий рік, крім нульових пагонів, інтенсивно ростуть і бічні пагони другого порядку на плодоносних гілках нижче зони плодоношення. Як провести обрізку на таких кущах? Відразу після збору, видаляють нульові пагони і старі гілки.

    ДУЖЕ ВАЖЛИВИЙ МОМЕНТ! УВАГА! Видаляється лише ЧАСТИНА старих гілок! Чому? Тому що звичайні сорти смородини, в основному плодоносять на дворічних гілках.

    9. Регулювати кількість гілок. Скільки потрібно залишати їх? Все залежить від сили куща. На середньому - можна залишити від 9 до 12. На сильному рослині допускається 15. На слабкому не більше 5.

    10. Обов'язково проводити на старих (не більше 6-7 років), але хороших по врожайності кущах, радикальну омолоджуючу обрізку. Зрізають повністю всі старі пагони. Можна в цьому випадку застосувати, і більш щадну обрізку - видаляють всі старі, і залишають кілька молодих. На наступний рік, на місці зрізаних пагонів з'явиться велика кількість молодих пагонів..
    --- добавлено: 19 тра 2016 у 15:13 ---
    10.jpg
     
    Останнє редагування модератором: 27 тра 2016
    Dev_ подобається це.
  4. Soyka

    Soyka Майстер

    Повідомлення:
    66
    Симпатії:
    83
    БОЛЕЗНИ СМОРОДИНЫ. КАК БОРОТЬСЯ С БОКАЛЬЧАТОЙ РЖАВЧИНОЙ?
    Сохраните, чтобы не потерять!

    Рецепт довольно прост:
    200 г табачной пыли залить 3л горячей воды. Настаивать необходимо 2-3 суток. Одновременно необходимо сделать настой из стакана зубчиков чеснока, которые также необходимо залить 2л кипятка. В 10л ведро необходимо слить оба настоя, предварительно их, процедив, а затем добавить к получившемуся настою 1 столовую ложку жидкого мыла и одну чайную ложку черного или же красного жгучего молотого перца. Раствор должен настоять еще не менее 1,5-2 часов. После чего следует процедить еще раз и опрыскать растения до распускания почек. Жмых же, который остался после процеживания необходимо прикопать вокруг куста. Спустя две недели, когда распустятся листочки, сделать настой луковой шелухи и опрыскать растения. Это снимет стресс и укрепит растение.
    1.jpg 2.jpg 3.jpg 4.jpg
     
    oksan2006 та Julla подобається це.
  5. Soyka

    Soyka Майстер

    Повідомлення:
    66
    Симпатії:
    83
    Саженцы смородины с открытой корневой системой сажают и весной, и осенью, но лучше это делать все же осенью. За зиму почва вокруг кустов осядет и уплотнится, весной растения рано тронутся в рост и хорошо приживутся. При использовании саженцев в контейнерах ограничений по срокам посадки практически нет. Черная смородина дает более высокий урожай ягод, если сажать рядом несколько разных сортов — для взаимного переопыления.

    Сроки посадки



    Смородину сажают весной и осенью, но более благоприятные условия – осенью. Весной у этого растения слишком быстро распускаются почки, а значит, период для посадки очень короток. Осенью сажать смородину нужно за несколько недель до наступления минусовых температур. Обычно, это первая половина октября. При посадке осенью, грунт вокруг корней растения к весне хорошо уплотняется, и кусты хорошо приживаются, а с наступлением весны сразу начинают интенсивно расти.

    Выбор места

    Черная смородина любит влажные почвы. Поэтому, когда будете выбирать место для посадки, учтите эту особенность. Поищите пониженный, увлажненный участок – ровный или пологий, где-нибудь на северном, северо-западном или западном склоне хорошо защищённый от ветра. Но всё хорошо в меру. Слишком низкие или заболоченные места, где грунтовая вода находится ближе 1 метра от поверхности – не подойдут.



    Смородину можно высаживать на возвышенном и хорошо освещенном участке, так как она лучше переносит засуху, чем черная смородина. Подходящие почвы для этой культуры – плодородные, выщелоченные от карбонатов и солей. Если смотреть по механическому составу, то для черной смородины хороши средне и тяжелосуглинистые, а для красной – суглинистые. Легкосуглинистые и супесчаные больше подходят для красной смородины, тяжелые глинистые – для черной смородины. Последняя не будет расти на почве с повышенным содержанием карбонатов. Не пригодны для выращивания смородины также засоленные, песчаные, болотистые и неразвитые щебневатые почвы.

    Подготовка почвы


    После выбора места, произведите планировку участка – уберите впадины, ямы и борозды. Далее участок нужно вспахать на глубину примерно 35 сантиметров или вскопать на весь штык лопаты. При этом удалите и выберите на участке корневища многолетних сорняков. Если их очень много – перекопайте дважды. А ещё лучше перед этим на один год посадить там овощные культуры.
    Когда будете делать окончательную перекопку или вспашку, внесите навоз, перегной или компост – примерно 600 – 800 килограммов. Также добавьте 4 – 5 килограммов суперфосфата и 2 – 3 килограмма калийных удобрений. Всё это из расчета на сто квадратных метров. Готовить нужно участок для осенней посадки в первой половине октября. Ямки копают за 2 – 3 недели до начала посадки, чтобы осела почва.

    Техника посадки

    Ямы для посадки смородины должна иметь размер 40×40 сантиметров и глубину 30 – 35 сантиметров. После того как выкопаете, засыпьте их на три четверти плодородной почвой, заблаговременно перемешав ее с удобрениями. В каждую посадочную яму внесите вместе с почвой удобрения в таком количестве: перегной, компост или торф – одно-два ведра, суперфосфат 150-200 граммов, сернокислый калий – 40- 50 граммов или хлористый калий – 20-25 граммов.
    Перед посадкой обрежьте больные, надломленные и подсушенные корни до здорового места. Также укоротите надземную часть саженцев до 15-20 сантиметров, с таким расчетом, чтобы саженец рос глубже на 6-10 сантиметров, нежели в питомнике. Сажайте так, чтобы после посадки на поверхности почвы на каждом побеге оставалось по две-три почки. Кусты сажайте наклонно, примерно под углом 45°, чтобы побеги располагались веерообразно. После посадки сделайте лунку и полейте – ведро воды на куст.


    Чтобы кусты лучше прижились, нужно сохранить влагу. Для этого почву вокруг кустов мульчируют торфом или перегноем. Если ни того ни другого нет под рукой, просто присыпьте лунку почвой или сухим песком, чтобы после полива не было корки. Если осень выдалась засушливая, полейте саженцы несколько раз.

    Размещение растений

    Размещайте смородину в отдельном месте, а не по граням садового участка. Чаще всего смородину сажают рядами, выдерживая расстояние в междурядьях 3-2,5 метра для производственных посадок и 2 метра для индивидуальных садов. В рядах оставьте 1 — 1,25 метра для сортов черной смородины, имеющих компактную форму куста и полтора метра для раскидистой формы.
    В основной массе сорта смородины самоплодны. Но чтобы обеспечить перекрестное опыление, которое повышает урожайность, высаживайте на участке несколько взаимоопыляемых сортов. Сажать их рекомендуется отдельными рядами.



    Есть два способа посадки черной смородины.
    Один подойдет пунктуальным садоводам, которые все стараются делать вовремя. Второй – для ленивых или очень занятых, а так же для тех, у кого дачные участки в низине.

    Первый способ. Выкопайте посадочную яму со сторонами по 40 см. и такой же глубины. Нижний слой почвы удалите. Верхний слой, плодородный, смешайте с компостом, добавьте перепревший навоз и торф, золу, минеральные удобрения. Получившейся почвосмесью заполните нижнюю часть ямы. Далее насыпьте слой плодородной земли без удобрений (толщина слоя 2-3 см). Саженец смородины поставьте в яму, корневую шейку заглубляйте примерно на 5 см. Корни присыпьте плодородной землей. Если высаживаете растение из контейнера, то корешки нужно распутать и немного подрезать. Яму засыпьте наполовину, слегка уплотняя землю. Затем дополните ее до краев, уплотните почву еще раз. Обильно полейте и замульчируйте слоем торфа или компоста. Зону над корневой шейкой не засыпайте! Саженец обрежьте, на каждой ветке оставьте 3-4 почки.

    Второй способ. Снимите дерн с окружности диаметром 50-60 см. землю смешайте с торфом (или компостом, перегноем), подсыпьте немного песка, золы или извести. Эту смесь высыпьте на участок, с которого сняли дерн. Сделайте ямку, полейте ее и посадите смородину. Уплотните, обложите снятым дерном как бы делая бортик. Еще раз полейте, уплотните, замульчируйте.
     
    oksan2006 подобається це.

Поділитися цією сторінкою