«Утеплена шведська плита» - енергоефективне рішення для українських будинків

Тема у розділі 'Строительство дома - общие вопросы', створена користувачем ТехноНИКОЛЬ, 25 лют 2015.

  1. ТехноНИКОЛЬ

    ТехноНИКОЛЬ Новачок

    Повідомлення:
    4
    Симпатії:
    0
    Утеплена "шведська плита" _bmp (2).jpg - унікальний вид плитного фундаменту, який набирає все більшу популярність у котеджному та малоповерховому будівництві в Україні. Такий фундамент являє собою залізобетонний моноліт, улаштований під площею всього будинку. Відмінною особливістю УШП є комплексний підхід і короткі терміни зведення фундаменту. Технологія «Утепленашведська плита» дозволяє отримати відмінний фундамент з дренажем, якому не страшні ні пучення, ні деформація грунту. Крім того, під таким фундаментом вже розведені комунікації таулаштовано чорнову підлогу, куди вмонтована система водяного опалення - її залишається лише підключити до джерела тепла. Під час улаштування фундаменту по типу «Утепленашведська плита» ви отримуєте рівну чорнову підлогу, готову для укладання плитки, ламінату або іншого покриття.

    При всій унікальності УШП, технологія зведення такого фундаменту досить проста та зрозуміла, а головне не передбачає використання великогабаритної техніки та дорогого устаткування. Розповімо докладніше про етапи укладання фундаменту «Утепленашведська плита».

    Перед початком робіт необхідно організувати котлован глибиною 0,3-0,5 м, провести розчистку котловану від рослинного шару та укласти геотекстильне полотно з напуском в місцях стиків не менше 15 см.

    Після укладання геотекстильного полотна необхідно зробити вирівнювання, шляхом пошарового насипання піску та щебеню. Товщина шару повинна бути близько 10 см. Пісок заливається водою, трамбується й ущільнюється віброплитами.

    Потім проводиться монтаж закладних під введення води, укладаються каналізаційні та дренажні труби з дотриманням необхідних ухилів і засипанням щебенем і піском.

    Після монтажу комунікацій можна переходити до укладання першого шару утеплювача. По периметру майбутнього фундаменту встановлюють опалубку, яка складається з верхніх і нижніх дощок, вертикальних стійок і підкосів. Потім уздовж стінок опалубки з внутрішньої сторони укладають плити XPS ТЕХНОНІКОЛЬ CARBON ECO SP, за необхідностю

    закопуючи їх нижню частину в шар піску. У результаті такої конструкції створюються суцільні борти опалубки. Тепер можна переходити до монтажу суцільного горизонтального шару плит XPS ТЕХНОНІКОЛЬ CARBON ECO SP зі зміщенням стиків по всій площі всередині опалубки.

    Наступним етапом монтажу є виконання розмітки майбутніх ребер жорсткості всередині «коробки» з екструзійного пінополістиролу й укладання другого та третього шару утеплювача XPS ТЕХНОНІКОЛЬ CARBON ECO SP. Ребра жорсткості армують за допомогою чотирьох стрижнів арматури діаметром 12 мм. Останні заздалегідь пов'язують арматурними хомутами діаметром 6-8 мм та встановлюють із кроком не більше 300 мм.

    Потім робимо укладання арматурного каркасу для всієї плитної частини фундаменту. Армування проводиться стрижнями арматури діаметром 6-10 мм, пов'язаними в сітку з комірками розміром 150 × 150 мм. Між собою та до арматури ребер жорсткості ці прутки кріпляться за допомогою в'язального дроту.

    Під час виготовлення будь-яких елементів металевого каркаса майбутнього фундаменту арматурні стрижні слід зрощувати уздовж із напуском на довжину не менше 20 діаметрів. Далі елементи з кріпляться дротом, що в'яжеться.

    Тепер наша основа готова до укладання труб «теплої підлоги», монтаж яких проводиться відповідно до робочих креслень. До арматурної сітки їх кріплять нейлоновими хомутами - стяжками, при цьому хвостики стяжок повинні бути обов'язково спрямовані вгору: після заливки бетону, «хвостики» будуть служити індикаторами місць прокладання труб «теплої підлоги».

    Заливка бетону проводиться за допомогою бетононасосу. Затікання бетону під арматуру та у важкодоступні місця забезпечується за допомогою глибинного вібратора. Потім поверхню бетону вирівнюється гладилками.

    Для того, щоб бетон набрав необхідну міцність, йому необхідний ретельний догляд, який буде запобігати інтенсивному висиханню.

    Важливо пам'ятати, що перед заливкою бетону труби системи опалення обов'язково заповнюють теплоносієм і обпресовують всю систему.

    У ході правильного виконання всіх етапів монтажу ви отримуєте готову рівну поверхню чорнової підлоги, яка готова для укладання фінішного покриття.

    Як бачимо, основою утепленої основи фундаменту є екструзійний пінополістирол ТЕХНОНІКОЛЬCARBON ECO SP - єдиний в Україні спеціалізований продукт для організації фундаменту по типу «утеплена шведська плита». Товщина матеріалу становить 100 мм. Плити випускаються зі спеціальною L-подібної кромкою, яка забезпечує зручність монтажу та перешкоджає утворенню містків холоду.

    Екструзійний пінополістирол ТЕХНОНІКОЛЬ CARBON ECO SP не вбирає воду, не набухає та не дає усадки, хімічно стійкий і не схильний до гниття. Висока міцність на стиск як при 10%, так і при 2% стисненні дозволяє застосовувати даний матеріал в конструкціях, що навантажуються,та забезпечувати стабільність товщини під навантаженням.

    Проектування фундаменту «Утепленна шведська плита» регламентується документом СТО 72746455-4.2.1-2013 «Проектування та улаштування мілкозаглиблених плитних фунаментів типу«утеплена шведська плита», розробленим компанією ТехноНІКОЛЬ спільно з низкою спеціалізованих організацій. Перевагами зведення фундаменту по типу «Утеплена шведська плита» є відсутність промерзання та пучення грунту під фундаментом. Це гарантує надійність усієї конструкції. Енергоефективність будинку різко зростає, тому що утеплювач ТЕХНОНІКОЛЬ CARBON ECO SP перешкоджає тепловтратам. Отже і витрати на опалення помітно знижуються. До того ж плита фундаменту повністю готова до укладання будь-якого фінішного покриття, що істотно заощаджує витрати. До важливих переваг УШП фундаменту відносяться короткі терміни будівництва та можливість спорудження триповерхового будинку з бетону або цегли.
     
    Останнє редагування модератором: 25 лют 2015
  2. уматурман

    уматурман Заслужений майстер

    Повідомлення:
    1.788
    Симпатії:
    585
    Адреса:
    Киев
    про преимущества УШП сейчас пишут много, хотя добрая часть написанного притянута за уши.

    давайте посмотрим на недостатки УШП:

    - не подходит для тяжёлых каменных домов, хотя пригодна для каркасников и невысоких домов из яичестых бетонов
    - ограниченность случаев применения, т.к. несущая способность грунтов на заявленной глубине 0,3-0,5м в большинстве случаев слабая
    - необходимость виброплиты, бетононасоса, опрессовки и пр делает технологию неприемлемой для строительства на районном уровне. там нет возможности аренды подобных инструментов и механизмов
    - дренаж имеет склонность к заиливанию, при неправильном расположении - к промерзанию. без знания тонкостей устройства дренирования и его обслуживания через год-два эксплуатации он полностью себя изживёт
    - сомнительная экономия. если делать всё по технологии, то даже выходит дороже ряда других систем устройства фундамента
    - даже с проливкой и послойной трамбовкой уплотнение привозного песка не идеальное, а это риск образования подтёка. для любого дома это крайне опасное явление
    - пенополистирол в земле требует защиты от грызунов. в случае отсутствия защиты это бомба замедленного действия, т.к. плотные листы теплоизоляции в земле - отличное место для устройства нор. прикопайте лист пенополистировала на глубину 5-10см в огороде на год-два. лучше один раз увидеть
    - идеальная поверхность заливки - миф. любой строитель скажет
    - требует очень аккуратного передвижения при вязке арматуры и приёме бетона. есть риск задавливания (занижения) нижних арматурин, и они окажутся на самом утеплителе, а значит работать практически не будут
    семь раз отмерь-один отрежь.
    --- добавлено: 7 мар 2015 в 14:18 ---
     
    Останнє редагування модератором: 15 бер 2015
    andrij64, Зємлємєр та Jonic подобається це.
  3. buddybuild

    buddybuild Заслужений майстер

    Повідомлення:
    5.307
    Симпатії:
    6.176
    Адреса:
    Черкассы
    цель технониколь - продать свой продукт. вот и упражняются в словесах.
    слово "уникальность" для привлечения внимания
     
    andrij64 подобається це.
  4. Современный коттедж

    Современный коттедж Майстер

    Повідомлення:
    99
    Симпатії:
    17
    Адреса:
    Киев
    УШП как вариант фундамента супер для Богатых,но цена для Эконом строительства на выходе не радует. Строили знаем.
     

Поділитися цією сторінкою