Регулятори освітленості, або диммери

Тема у розділі 'Электрика и освещение', створена користувачем vitalijmobi, 5 лют 2013.

  1. vitalijmobi

    vitalijmobi Майстер

    Повідомлення:
    63
    Симпатії:
    61
    Адреса:
    Львів
    Всім відомо, що наш настрій залежить від рівня навколишнього освітлення. Яскраве освітлення додає нам бадьорість, а приглушене світло несе нам спокій і умиротворення.

    Використання класичних вимикачів освітлення в квартирі в наш час всіляких електронних пристроїв виглядає не зовсім сучасно, хоча й практично. Для регулювання освітленості приміщень промисловість випускає диммери.

    Диммер (від англійського dim - «затемнювати») - це регулятор електричної потужності навантаження ввімкнений послідовно з нею.

    Якщо просто, то диммер - це електричний прилад, включений послідовно в електричну мережу,що змінює плавно або східчасто подавану напруга на регульований електричний пристрій. В якості навантаження може виступати нагрівач, електричний двигун або електричне джерело освітлення.

    Диммери, які дійсно змінювали напругу на навантаженні, вже давно не випускаються промисловістю, оскільки на таке здатні тільки реостати або змінні резистори. Реостатні диммери сильно грілися і були пожежонебезпечними.

    Сучасні диммери використовують інший принцип регулювання вихідної потужності навантаження. І в залежності від електронної начинки приладу диммери поділяються на тиристорні, симісторні та на польових транзисторах.

    Тиристорний диммер в своїй електронній начинці використовує напівпровідниковий елемент під назвою тиристор, який являє собою керований діод, який пропускає електричний струм тільки в один напрямок за умови, що на його керуючому електроді присутній сигнал.

    Принцип роботи тиристорного диммера полягає в тому, що електронна схема пристрою формує керуючий сигнал, який управляє моментом відкриття тиристора на різних ділянках напівхвилі синусоїдальної напруги. Змінюючи час дії прикладеної напруги на електричний прилад, буде мінятися потужність електричного приладу.

    Перевагою тиристорного диммера є компактність електричної схеми і її пожежобезпечність. Недоліком такої схеми є наявність радіочастотних та мережевих перешкод, спотворення синусоїдальності напруги, що обмежує використання трансформаторів. Крім того, тиристорні диммери виходить з ладу, якщо в мережі сталося коротке замикання. В електронній схемі використовується дорогий діодний міст, через який відбувається подорожчання пристрою.

    Сімісторні диммери прийшли на зміну тиристорним, які у своїх електронних схемах стали використовувати сімістор, що представляє собою два тиристори включені зустрічно-паралельно. Завдяки його здатності пропускати електричний струм в обох напрямках стало можливим відмовитися від діодного моста, що здешевило пристрій. В іншому, сімісторні диммери нічим не відрізняються від своїх попередників.

    Нове покоління диммерів в своїй роботі використовують польові транзистори, що використовують інші принципи роботи. Напівпровідниковий матеріал транзистора змінює свій опір під впливом магнітного поля, яке створюється на керуючому електроді при подачі керуючого сигналу. Ці пристрої вже не створюють радіо і мережевих перешкод. Стало можливим підключення понижувального трансформатора для галогенних ламп. Електронні схеми диммерів мають захист від короткого замикання, перегріву і перевантажень в мережі.

    Всі вище перераховані диммери не здатні регулювати яскравість люмінесцентних ламп.
     
  2. Andrii_M

    Andrii_M Адміністратор Команда форуму

    Повідомлення:
    7.147
    Симпатії:
    5.906
    Адреса:
    Київ
    Відповідь: Регулятори освітленості, або диммери

    vitalijmobi, я не бачу змісту копіювати інформацію з іншого ресурсу. Це все можна прочитати там. Якби ви збирали її з різних джерел, то вона була б корисною і цікавою.

    Тим більше деяка інформація не відповідає нормам чинних Гостів, ДБНів та інших нормативним актам.
     
  3. vitalijmobi

    vitalijmobi Майстер

    Повідомлення:
    63
    Симпатії:
    61
    Адреса:
    Львів
    Відповідь: Регулятори освітленості, або диммери

    Якщо вважаєте за потрібне то повидаляйте мої дописи.
     
  4. sanykrimea

    sanykrimea Firewall Команда форуму

    Повідомлення:
    25.884
    Симпатії:
    82.186
    Re: Відповідь: Регулятори освітленості, або диммери

    Думаю, не надо удалять. Разве если авторы обратятся

     
    1 людині також подобається це.
  5. Andrii_M

    Andrii_M Адміністратор Команда форуму

    Повідомлення:
    7.147
    Симпатії:
    5.906
    Адреса:
    Київ
    Відповідь: Re: Відповідь: Регулятори освітленості, або диммери

    vitalijmobi, я до чого веду - бажано перевіряти на достовірність те, що публікуєте. А то вийде що продублювавши невірну інформацію про щось, хтось може прийняти за інстину і нажити проблем.
     
    1 людині також подобається це.

Поділитися цією сторінкою