Вітчизняні котли: чи є різниця?

Тема у розділі 'Газовые котлы', створена користувачем RomaHagen, 26 гру 2012.

  1. RomaHagen

    RomaHagen Новачок

    Повідомлення:
    1
    Симпатії:
    0
    Доброго дня,

    збираюсь купити газовий стаціонарний котел на 25-30 кВт. Як виявилось в Україні багато підприємств, які виробляють котли. Скажіть, будь ласка, чи є велика різниця між Атон, Атем, Данко і Титан? На скільки я зрозумів багато чого в них імпортне, займаються наші підприємства тільки складанням. То може краще тоді взяти такий котел, з яким розбираються люди, що недалеко живуть? :)

    Дякую за будь-які коментарі!

    Роман
     
  2. jury11

    jury11 Підмайстер

    Повідомлення:
    29
    Симпатії:
    28
    Адреса:
    Івано-Франківськ
    Відповідь: Вітчизняні котли: чи є різниця?

    Різниця в тому,що ті котли,які ви назвали стоять на підлозі,а імпортні тієї потужності висять на стіні тобто 1)місце,яке вони займають.
    Імпортні в більшсті двох-функційні,а ці ні.2)не потрібно доставляти колонку або інш.
    В імпортних теплообмінник мідний,ці зварені з листової сталі.
    В імпортних електронна плата,різні датчики(є чому ламатись),наші звичайна залізяка і проста газова автоматика.
    Імпортні дорожчі.
    Зрештою вибирати вам.Я б радив ставити той котел сервісний центр якого до вас найближче.
     
    4 користувачам це сподобалось.
  3. Руслан099

    Руслан099 Майстер

    Повідомлення:
    724
    Симпатії:
    70
    Адреса:
    Киев
    Да??? А як на рахунок серії Slim Baxi?
    Останній "феншуй"- одноконтурний ( однофункційний ) котёл+ бойлер.
    На конденсаційних сталь,а ще є щугун, біметалл.
    Не завжди
    Якщо про "настінні"- дорожчі наші.
    оце 100%

    RomaHagen, Почніть з питання скільки гррошей Ви хочте вкласти в котел, приготуйтесь до того-що треба буде заплатити ще за монтаж-наладку 1000-1500, не залежно від того імпортний він чи вітчизняний. Порахуйте загальну сумму й визначтесь з вибором, добавте ще 500-1500 грн й візьміть кращий котел. В ідеалі- з чугунним теплообмінником на довгі роки.
     
  4. wanopresn

    wanopresn Майстер

    Повідомлення:
    219
    Симпатії:
    31
    Адреса:
    Киев Шполянка
    У меня стоит вулкан 16 напольный дымоходный, минусы:
    1. раз в год надо снимать с котла первую трубу и чистить колосники пылесосом старым.
    2.нужна труба выше конька (у меня 7 метров), а это тоже тянет денег.
    3. нет насоса (система самотёчная, но можно поставить на "обратку" дополнительно 500грн.)
    Плюсы: Прост в эксплуатации "Включил и забыл",не надо электричество, т.е. если вырубили свет то у вас в доме всё равно тепло, а соседи с двухконтурными печами рвут на попе волосы. Прост в обслуживании, при наличии минимума моска и хоть одной руки всё обслужите сами (почистить и.т.д) ломаца в нём не чему.:vo:
     
    2 користувачам це сподобалось.
  5. jury11

    jury11 Підмайстер

    Повідомлення:
    29
    Симпатії:
    28
    Адреса:
    Івано-Франківськ
    Відповідь: Вітчизняні котли: чи є різниця?

    Мова йшла про котли цінової категорії Атем Данко і їм подібні,а не Slim та інші,конденсаційники,або котел+бойлер,або чавунники(вони по любому дорожчі).Крім того я не є прихильником тих чи інших котлів.Зрештою під конкретні умови роботи буде підходити котел того чи іншого типу,тобто:чи потрібно нагрівати воду в крані,яка циркуляція(примусова чи природня),чи є комин чи може примусова камера,зрештою фінанси.Але,якщо система вже є змонтована по старинці(самотьок),то краще і дешевше всеж таки наш котел+насос.
     
  6. Руслан099

    Руслан099 Майстер

    Повідомлення:
    724
    Симпатії:
    70
    Адреса:
    Киев
    Re: Відповідь: Вітчизняні котли: чи є різниця?

    Ну Ви казали що НЕМА взагалі таких....
    а хтось має сумнів? А от рахунки за спожитий газ покажуть зовсім протележне.
     
  7. jury11

    jury11 Підмайстер

    Повідомлення:
    29
    Симпатії:
    28
    Адреса:
    Івано-Франківськ
    Відповідь: Re: Відповідь: Вітчизняні котли: чи є різниця?

    Дозволю собі не погодитись.Наведу власний приклад.Колись стояв у мене звичайний "союзний" напольник(не пам"ятаю як називався),природня циркуляція,...поміняв я це все на імпорт,ну думаю зекономлю зараз,---а дзуськи.На економію газу впливає не тільки котел(можливо і не стільки...у моєму "союзнику"також був не малий КПД 82%.),але й вікна, стеля, і стіни.Тепер думаю,...викинув я норм.чавунні батареї,поміняв їх на ал. радіатори на стіні висить гаппарат,який постійно клацає:-D,всадив купу бабла,а економії нема.Тобто я веду до того,що в залежності від того,що вже є зроблене можливо достатньо доставити звичайний укр. котел і насос.А зекономлені гроші перекриють перевитрати газу(якщо такі будуть)на довгії роки.
     
    штірліц, Руслан099 та Дед Хоттабыч подобається це.
  8. telets

    telets Бригадир

    Повідомлення:
    160
    Симпатії:
    125
    Адреса:
    УКРАИНА КОЛОМЫЯ
    Відповідь: Вітчизняні котли: чи є різниця?

    Ще варто взяти до уваги котли МАЯК http://www.majak.com.ua/prod/home/gas/ Там, до речі, є вибір: чавун - сталь, гравітатаційний теплообмін або з насосом...
    В мене Маяк-35T, нормально працює третій сезон.
     
    Дмитрий ДАР подобається це.
  9. Дед Хоттабыч

    Дед Хоттабыч Заслужений майстер

    Повідомлення:
    3.445
    Симпатії:
    4.857
    Ходив та дивився на ринку в розрізі.Різне в теплообміннику та в товщині метала.Атон-щіль на пропуску димогазів,а в другому стоять трубки на півтора дюйма.У когось стоять уртимувачі газів.Тай вихід різний чи вверх чи вбік.:Hi:
     
  10. Bohdanious

    Bohdanious Новачок

    Повідомлення:
    2
    Симпатії:
    0
    З-посеред вказаних автором теми виробників я би порадив котел виробництва Атем-Франк, "Житомир".
    Виготовляєтсья на українсько-німецькому підприємстві, на сучасному обладнанні, в чистоті і порядку (я був на цьому заводі, був на інших і можу порівняти), кожен котел проходить 7 ступеней перевірки якості перед запакуванням. Саме ставлення заводу до виробництва - кожні 2-3 роки модельний ряд оновлюється, додаються нові технології, удосконалюються старі та перевірені часом. Приміром, для підвищення ККД та швидкості "старту" котла використовуються легкоз'ємні пластинчаті турбулізатори, які допомагають теплообміннику відбирати максимум тепла для теплоносія, і водночас збирають на собі сажу. Їх потім легко вийняти з теплообміннику і вимити, і ваш котел не буде щороку збирати сажу в теплообміннику і втрачати ККД. Також використовується більш ефективний та дорожчий пальник "килимового" полум'я, замість трубчатих пальників. Для вирішення проблеми димаря зі слабкою тягою (якщо немає можливості відремонтувати/прочистити/модернізувати димар) передбачена дросельна заслонка, як екстрений спосіб запустити котел. Порівняно з іншими котлами/аогв, значно збільшена площа теплообмінника. Кожну модель димарного котла можна придбати як з горизонтальним, так і з вертикальним димарем, відповідно до Ваших умов. Котел покривається спеціальним покриттям, яке водночас покращує теплоізолацію та має антикорозійний ефект.
    Як бачите, різниця в нюансах, деталях на перший погляд малопомітних, але які разом дають серйозний ефект, який особливо добре помітно через кілька років експлуатації.
    Тому й ціна на нього дещо вища, ніж на інші.
    Як дешевшу альтернативу (приблизно на 15%) міг би порадити чернігівський котел Колві. Він має також свою унікальну конструкцію теплообмінника зі збільшеною площею та з'ємними пластинчатими турбулізаторами (не з котлової сталі,як у всіх, а з нержавіючої), і теплообмінник не зварний, а цільнокатаний, тому може витримувати тиск до 2,0 атмосфер у закритій системі (для порівняння, Атону рекомендовано тиск 0,7-1,0 атм.), і товщина сталі 4 мм.
     

Поділитися цією сторінкою