Усе про роботу з рН-метрами: перевірка та корекція рН грунту

Тема у розділі 'Продам: Оборудование и инструмент', створена користувачем Юлія Моторна, 18 лис 2012.

  1. Юлія Моторна

    Юлія Моторна Підмайстер

    Повідомлення:
    32
    Симпатії:
    2
    Усе про роботу з рН-метрами: перевірка та корекція рН грунту, води для поливу або живильної гідропоніки
    Запорукою успішного результату в садівництві та рослинництві є створення ідеального середовища для рослин. Даний процес включає в себе багато складових, однією з яких є перевірка та корекція рН грунту, води або живильної гідропоніки.
    А розібратися що таке рН і як його можна виміряти допоможе стаття "Усе про роботу з рН-метрами" (http://www.labprice.ua/zastosuvanny...v_dlya_vodi_ezodo/use_pro_robotu_z_rn-metrami).
    рH (англ. potential of hydrogen) - потенціал водню, який визначається кількісним співвідношенням у воді іонів Н+ та ОН- та характеризує ступінь кислотності або лужності середовища. Стандартна шкала значень рН знаходиться в межах від 0 до 14. Чим вище рН, тим більше лужність речовини, а чим нижче, тим більше кислотність. Нейтральним вважають середовище із рН 7,0.
    Встановити значення рН можна для ґрунту за його забарвленням, для рідини - за допомогою тест-смужок або індикаторних рідин, які змінюють колір залежно від рН середовища. Але такі методи є ненадійними, оскільки не забезпечують високої точності та відповідності кольорів.
    Для отримання точних значень використовують цифрові вимірювачі - рН-метри. Крім того вони дуже прості у використанні - користувач просто занурює рН-метр у середовище досліджуваного об'єкта і на дисплеї отримує значення потенціалу водню.
    Дані прилади поділяються на рН-метри для роботи у ґрунтах та в рідинах. Швидко і без попередньої пробопідготовки провести аналіз ґрунтів можна за допомогою рН-метрів Ezodo MP-103S, ZD-05 і ZD-06. Для роботи з рідинами широко застосовують зручні портативні рН-метри серій EZODO 5000, EZODO 6000, EZODO 7000.
    Усі вищезазначені цифрові вимірювачі рН мають вбудований термометр, який автоматично підлаштовується під будь-які розбіжності з базовою 77 ?F (25 °С). Ця функція називається автоматичною компенсацією температури (ATC).Крім того, портативні рН-метри серії EZODO 7000 можуть слугувати ще і термометрами.
    Якщо Вам необхідно вимірювати рН як рідин, так і ґрунту, а можливості придбати обидва прилади немає, не засмучуйтесь. Потенціал водню у ґрунті можна виміряти рН-метром для рідин. Головне запам'ятайте, що у останнього електрод виготовлений із тонкого скла, тому необхідно бути дуже обережним щоб не пошкодити його та слідувати наступним рекомендаціям:
    • Змішайте зразок ґрунту з дистильованою водою. Для цього приготуйте чисту суху пластикову ємність із кришкою. Видаліть із ґрунту камінчики та інші предмети, які можуть пошкодити скляний електрод pH-метра. Для коректності результатів вимірювань уникайте контакту ґрунту з руками або іншими поверхнями, щоб не забруднити зразок.
    • Наповніть пластикову ємність ґрунтом на 3/4 і додайте дистильовану воду.
    • Кришкою щільно закрийте ємність і енергійно струсіть кілька разів.
    • Для розчинення солей ґрунту у воді залиште ємність постояти 7-10 хвилин.
    • Відкрийте кришку і занурте pH-електрод у рідину над ґрунтом. Злегка помішуючи, дочекайтеся стабілізації значень на дисплеї приладу.
    Не дивлячись на тип рН-метра, для досягнення точних результатів він повинен бути відкалібрований буферним калібрувальним розчином відповідно до сертифікованої стандартної точки відліку. Буферний розчин (розчини) фірма SIMVOLT надає разом з рН-метром. Сама процедура відбувається механічно або автоматично. Механічне калібрування проводиться за допомогою невеликої викрутки для регулювання значення на дисплеї. Необхідно щоб воно співпало зі значенням рН буферного розчину. Автоматичну систему калібрування мають прилади серії EZODO 7000. Вони автоматично розпізнають значення буферного розчину і калібрують себе відносно цієї величини. Це дуже зручний метод калібрування, але важливо, щоб для тонкого налаштування і/або усунення несправностей pH-метри мали можливість ще і ручного калібрування.
    Необхідно калібрувати рН-метри як можна ближче до значень, які будуть вимірюватися. При тестування діапазону pH, прилад повинен бути відкалібрований у середині цього діапазону. Наприклад, якщо буде проводиться аналіз кислотних розчинів, то для досягнення більш точних результатів рН-метр повинен бути відкалібрований відносно рН 4,0. А при аналізі вод калібрування приладу проводять відповідно до рН 7,0, оскільки водневий потенціал їх більшості потрапляє у діапазон від рН 6,0 до 8,0.
    Найчастіше рН-метри калібрують відносно рН 4,0, 7,0 і 10,0, що дозволяє покрити усі значення рН від 0 до 14.
    Сучасні рН-метри можуть калібрувати по одній, двом або трьом точкам. Так, наприклад, одноточковим рН-метром є Ezodo 5011/5011А, двоточковим - Ezodo 6011 і Ezodo PP-201, трьохточковим - Ezodo MP-103. Який тип обрати залежить від того, з яким діапазоном значень рН Ви працюєте.
    А на останок, якщо Ви хочете, щоб прилад прослужив Вам як можна довше, поради за його доглядом:
    • Електрод приладу необхідно зберігати в захисному ковпачку.
    • Якщо в захисному ковпачку знаходиться розчин для зберігання, не можна допускати його виливання.
    • Ніколи не торкайтеся до електрода: шкіряний жир впливає на показання і може навіть зашкодити електроду рН-метра.
    • Для того, щоб очистити електрод його достатньо промити дистильованою (деіонізованою) водою. Якщо вимірювання проводяться в розчинах, що можуть забруднити поверхню електрода, після використання його занурюють у спеціальний миючий розчин і залишають на деякий час. Після цього електрод промивають дистильованою водою та повертають у захисний ковпачок.
    • Ніколи не зберігайте рН-метр в умовах високої температури та вологості.
    • Ніколи не зберігайте електрод рН-метра в дистильованій воді.
    Головне обов'язково ознайомтесь з інструкцією по використанню приладу та дотримуйтесь рекомендацій виробника, що вказані в ній!!!
     

Поділитися цією сторінкою