Помогите определиться с выбором отопления дома

Тема у розділі 'Отопление и горячее водоснабжение - общие вопросы', створена користувачем LiGuB, 11 кві 2012.

  1. LiGuB

    LiGuB Новачок

    Повідомлення:
    3
    Симпатії:
    0
    Адреса:
    Украина
    такс вообщем первый раз пишу подобную тему, попрошу сильно не ругаться


    вообщем в чем смысл, недавно купили дом, так сказать в не очень хорошем состоянии, но это уже не важно
    подлампичили, кое где разбили, кое где по достраивали и получилось вот такое вот чудо (представлено ниже)

    размеры комнат:
    1 кухня - ~ 20м.кв
    2 коридор - ~10.8м.кв
    3 ванна - ~5.25м.кв
    4 туалет - ~2м.кв
    5 спальня - ~16м.кв
    6 гостинка - ~9м.кв
    7 детская - ~8.8м.кв
    8 зал - ~ 20.5м.кв
    9 гараж
    10 веранда



    газ вот только через пару месяцев надеюсь проведем, но уже сейчас очень волнует вопрос отопления

    выбор между старыми добрыми металлическими трубами, или же метало-пластик (МП) и радиаторы.

    Отец подсказывает что нужны мет. трубы, но я это вижу что куча сварки та и эстетически не очень красиво

    я предпочитаю думать, что будут МП и радиаторы.(с мыслями что это будет быстрая установка, как я понимаю ничего варить и паять не надо, или не так?)



    теперь основной вопрос: что лучше?

    ну и + и - .


    еще ... по понаслышке слышал что алюминиевые радиаторы имеют КПД где то на 30% выше, чем металлические.


    еще уточнение, в отоплении почти ничего не понимаю(тоесть как и что делать, все по наслышкам.)

    было б не плохо если бы подсказали и какой лучше котел

    ну и напоследок еще уточнение - живем уже в 3м ждем 2го ребенка к июню, хотелось бы сделать отопление до появления карапуза.

    [​IMG]
     

    Вкладення:

  2. Блаж

    Блаж Прораб

    Повідомлення:
    961
    Симпатії:
    369
    Re: помогите определиться с выбором отопления

    Выбор,всегда сложная штука. Нужно сказать, что любая система отопления (любой материал труб и радиаторов) правильно спроектированная ,правильно сделанная и правильно эксплуатируемая (например ее не разморозят) служит долго,лет 30 так точно. Другое дело, что цена различных систем разная, дизайн разный и еще нужно учитывать , что к некоторым системам на рынке есть "дешовые" комплектующие. Так что вам нужно в первую очередь определиться с бюджетом. Самый ходовой это полипропилен...
     
  3. Voyutichi

    Voyutichi Модератор Команда форуму

    Повідомлення:
    16.117
    Симпатії:
    8.913
    Адреса:
    м. Самбір
    Відповідь: Помогите определиться с выбором отопления дома

    саме через вигляд металевої гравітаційної системи я її позбувся.

    вибирайте на свій смак.

    Щодо вибору радіаторів.
    Найперше потрібно приділити увагу надійності виробів.
    ККД радіатора завжди 100%, тому їх краще оцінювати за параметром ціни на 1 кВт, або скільки на цей 1 кВт припадає ваги радіатора. Казку про те, що чим тонкіший метал радіатора - тим краще радіатор передає тепло у приміщення від теплоносія, сприймайте критично. Виграш від зменшення товщини металу у загальній теплопередачі дуже мала, майже не помітна, а от довговічність роботи радіатора прямопропорційна товщині металу, з якого зроблено радіатор.
     
  4. LiGuB

    LiGuB Новачок

    Повідомлення:
    3
    Симпатії:
    0
    Адреса:
    Украина
    а вот такой вопрос,

    металопластиковые трубы используются такие же как и водопровод(гарячая вода)?

    если быть точнее те которые скручивать, не паять, подходят иль не?
     
  5. Voyutichi

    Voyutichi Модератор Команда форуму

    Повідомлення:
    16.117
    Симпатії:
    8.913
    Адреса:
    м. Самбір
    Відповідь: Re: Помогите определиться с выбором отопления дома

    підходять.
    Тільки не купуйте дешевої труби. Виходить набагато дорожче в кінцевому випадку.
     
  6. X-MAN

    X-MAN Новачок

    Повідомлення:
    15
    Симпатії:
    9
    Адреса:
    Україна
    А що у Вас там залишилось "по низу"? Також, Ви не уточнили бюджет. Радіатори... труби по стіні... - це щось із епохи "паравоз на дровах". Коли мова заходить про ККД і радіатори, то спершу треба взяти до уваги основний фактор: "Кому віддаємо тепло"? Своєму, 2-му поверху, якщо розглядаємо 1-ий поверх чи сусіду наверху? Якщо 1-ий поверх, як це у Вашому випадку - то це значна передача тепла на горище :)

    Якщо вдатися в фізичні розрахунки, то це щось на кшталт: котел спалив одиницю топлива (газ), 15-20% енергії відправилось через димар на вулицю, 80%- Ваших. Тепер цих 80% в теорії розійдуться по Вашим трубам, в тому числі і по радіаторам. А ось скільки із цих 80% дістанеться Вам, то це ряд нюансів: тепловтрати вікон/дверей, стін, і що саме головне - СТЕЛІ. Так як Ви трішки уточнили, що старий дім - то тут і можна не боятися припущення, що тепловтрати будуть значні. Із цього виходить, що Вашому майбутньому "карапузику" дістанеться ну зовсім зовсім мало із цих 80% :) Єдиним виходом у Вашому випадку залишиться лише крутити рукоятку на котлі в сторону 50-60* в контурі і старатися не дивитися на газовий лічильник в холодну зиму :)

    А якщо спробувати відмовитися від підсказок батька, який живе часами радіаторів, і якщо дозволяють фінанси та сприйняття кераміки "по низу" - я б у Вашому випадку "карапузику" однозначно зробив подарунок у вигляді водяної теплої підлоги + конденсаційного котла.

    РОзумію, що зараз закидають мене спеціалісти пляшками, що це все "водичка слів". Зовсім ні, приведу свою комплектацію:
    67м2 загальна площа теплої підлоги 3-х кімнат, санвузла та 2-ох коридорів. Повсюди вод.тепла підлога + кераміка(керамограніт). Рулить цим всім ділом конденсаційний котел Viessmann Vitodens 100-W. Для надійності в контурі крутиться "дистилят", спробую в якійсь мірі вберегти Radial :) все це розбито на 6-ть контурів, кожен контур керується сервоприводами та інтелектуальним власним апаратним та програмним рішенням. Ця зима стала суттєвим тестером моїх ідей :) Готуюсь до нової з новими ідеями.
    Що виходить в результаті? Ставимо температуру не на котлі, а в кожній кімнаті, відповідно - допустимий гістерезис відхилення температури. Виходить, що присвітило сонечко у віконечка(які у мене від підлоги і до стелі), піднялась в кімнаті температура - система перекриває автоматом контура, в яких температура коливається в заданому діапазоні "для ніг" (окремо температурні датчики залиті під керамікою), для загальнокімнатної температури - свої.... В принципі, надіюсь ідею все-таки зумів трішки описати. А тепер в цифри...

    Тільки що заглянув спеціально в розрахункову книгу по газу - максимальна оплата була в лютому, якраз коли в зовнішні датчики на вулиці зашкалювали за -25*. При таких морозах в день уходило десь 5-6м3 газу(температура в контурі при -25* порядка 45*, а при -10* - десь 30-35*). Оплата за лютий - 108грн(150м3 газу). Січень - 109м3(79грн). І тд.. березень порядка 50грн :)

    Виходить, що інвестувавши один раз з розумним підходом і приклавши трішки зусиль до цієї всієї техніки можна не тільки значно заощадити кошти, а просто отримувати задовлення від стабільної темпертури по всіи кімнатам.

    Якщо буде Вам цікаво якісь пункти - спробую розписати в більших деталях.

    P.S: Сам не сантехнік і не газовщик :) Прошу сильно не "крамсати" :) Просто вирішив сам проексперементувати, хоч безліч "контор" по "опаленню" розповідали мені, що із тим що я задумав і при моїх габаритних склопакетах буде ужасно холодно :) А вийшло так, що майже всі мох прорахунки виправдали себе. Висновок: "сантехнікам" треба радитися і дружити з "не сантехніками".
     
  7. Блаж

    Блаж Прораб

    Повідомлення:
    961
    Симпатії:
    369
    тепла підлога це чудово, але є певні нюанси:
    1.Температура теплої підлоги по санітарнім нормам не повинна перевищувати 18-20 С. Інакше це шкідливо для здоровья.
    2.Щоб в холодну пору року підтримувати температуру в приміщенні 18-22 С (як кому подобаеться) то додатково ставляться радіатори,як правило під вікнами, вони відсікають холодне повітря з вікон, та усувають винекнення конденсату на шибках.
    3. Тепла підлога не знімає питання утеплення будинку,при теплій підлозі тепло розподіляеться правильніше в будинку, але тепловитрати це не зменшує так суттєво.По кількості тепловитрат це в першу чергу - Стеля (криша) потім вікна, підлога, стіни.
    4. Теплогу підлогу є сенс робити тільки на першому поверсі, для інших поверхів це не так суттєво.

    Добавлено через 9 минут 3 секунды
    вони підходять, просто є ньюанси.
    1. Труба повинна бути відомих виробників, не одноразово бачив як дешева труба лопає по шву і якщо вона замурована,то витрати на ремонт в рази перевищують витрати на якісну трубу.
    2. До дорогої труби ідуть дорогі фітинги.Дешеві можуть і рік не витримати.
    3. Навідь якщо фітинг дорогий, то той фітинг що скручується,не варто замуровувати в стіну,чи підлогу (він завжди повинен бути на в зоні доступу), для таких цілей є пресовані зьєднання.
     
  8. X-MAN

    X-MAN Новачок

    Повідомлення:
    15
    Симпатії:
    9
    Адреса:
    Україна
    1. А можете конкретне посилання на документ СНИП-а дати? Я ось скільки ресурсів перегуглив то одні говорять про максимальне значення +26*, а інші про +30*. Знову ж таки - це максимально допустима температура поверхні. А температура тепловог оносія носія і темп. поверхні - зовсім різні речі. Звідси, 30-35* в контурі - це якраз і буде та температура яка відповідає СНИП-у. Тут мова далеко не про _лімітованість температури теплої підлоги_ , а саме про різкий перед температури між підлогою і 1.5м вверху над її рівнем. Ось з цим згідний.
    2. Проблема появи конденсату зовсім не прямолінійна "радіаторам під вікном". Сушити повітря радіаторами задля пониження вологи - це те ж саме, що опалювати холодну кімнату в якій температура +15*, а на вулиці - +20*. Вихід? Вдікрити вікно - хай ззовні повітря тепле ввійде в холодну кімнату. Так же само з конденсатом. Піднялась абсолютна вологість на м3 в кімнаті - немає потреби затрачати енергію на її просушку - економніше взяти більш сухіше повітря з вулиці. Знову ж таки, будь яка репліка потребує аргументів: кімнати... вікна 1,8*2,6м - розділені лише навпіл(2двері), від підлоги майже до стелі (ширина стіни в кімнаті - 3м (більша частина, 2/3 - вікно)). Немає жодних радіаторів, при такій ужасно холодній-зимі конденсата майже не було. Чуть-чуть в самому внизу - але тільки з самого ранку, тому, вилазило сонечко і уже його не було видно. Тут запорука вентиляційного обладнання з можливістю рекуперації. Коштує чуть дешевше аніж нормальний кондиціонер.
    3. Маєте рацію. Але якщо порівняти 2 підходи до поалення з однаковими тепловтратами - то для _ЛЮДИНИ_ чи _КАРАПУЗА_ ТП буде більш ефективна. Та і ніхто нічого новог оне приудмав, народна медична мудрість давно вирішила за нас: "Тримай ноги в теплі, а голову в холоді"
    4. Категорично з Вами незгідний. 1-ий... 2-ий... N-ий.. поверх - я їх завжди розглядаю в одному перерізі. Якщо перший поверх ідеально ізолювати від тепловтрат - то його не слід відрізняти від інших. Був у мене випадок недавно коли звернулись з люди з 2-ох рівневим житлом, де 2-ий поверх в "криші". відповідно, приїджали на оглядини кілька різних "контор" по ТП, всі їм точно те ж саме говорили: якщо бажаєте ТП на 1-му, на 2-ому - достатньо 2-ох радіаторів. Ну... це у нас так милсять люди з покоління в покоління, які корегуються в рамках "діда-прадіда", де робили "як у сусіда". Або виходячи із: "Старий метод - але перевірений". От проблема України чому у нас й досі краще "Волинянки" нічого не придумали (це наче, наше єдине авто) :) Там вийшло, що висота до стелі сягала порядка 4м в деяких місях. Від 1,5м-до 4м. От я на місці тих людей, постави би радіатори, а потім в опалювальний сезон поліз в точку 4м з термометром. А потім подивився б на його шкалу... І ппорівняв би з температурою на рівна 1,5м від землі. Якщо 2-ий поверх не останній - радіатори - ще терпимо, якщо слідувати забобонам "хрущовський" будівельників. А якщо трішки подумати і кардинально все змінити і не вдаватися в "старі перевірені" методи - можна не лише _ЗНАЧНО_ заощадити кошти, а зберегти навколишнє середовище, стати менш залежним від "Газпрома", і просто насолоджувати комфортним кліматом, літаючи у футболочці і шортиках :)

    P.S: Якщо вдатися в недолік своєї ідеї і того що реалізував - максимум що я б добавив - це "радіатор" в розріз теплої підлоги, що вмонтований в саму підлогу прямо під вікном. Є варіант встановити їх електричними і використовувати лише за необхідністю ,а можна врізатися і в загальний контур. Це наче трішки додасть комфорту коли на вулиці -25*, а Ви підійшли до вікна. буде такий собі "теплий душок". Щось оп типу такого http://www.sfera-tepla.ru/catalog/category/?category=3746
     
  9. Блаж

    Блаж Прораб

    Повідомлення:
    961
    Симпатії:
    369
    1. Конкретного СНИПу не дам, скоріш за все їх у нас нема, (я взагалі не знаю чи існують вони на теплі поли). Такий норматив читав в іноземних інструкціях. Звичайно що 20 С це норматив для поверхні полу. Температу ра теплоносія може бути в діапазоні 35-50 С. в залежності від товщини стяжки,утеплення і т.д. Вище 50 С піднімати температуру теплоносія не рекомендують, навідь якщо температура поверхні буде нижче чим 18-20 С.Якщо температура підлоги буде вище 20 С, то можуть отікати ноги, буде додаткове навантаження на серца, та нирки.
    2. про радіатор під вікном я написав, тільки те що написав...відсікати холодне повітря, , усувари росу на вікні, та наганяти температуру в приміщенні,якщо необхідно. Якщо у вас нема роси,то це не означає ,що в інших її не буде в кожному домі свої умови. Звичайно регулювання вологості в самому приміщенні відбувається зовсім іншими пристроями. Часто для того, щоб підвищити температуру по периметру стін,трубу ложать з меншим шагом (наприклад 100 мм).
    3. Так ви праві, карапузу повзати по теплій підлозі комфортніше ( правда по керамограніту не дуже)
    4. Звичайно і на другомі і на третьому поверсі також можна робити теплу підлогу, просто якщо на першому поверсі вона працює на 100% (не беремо будинки з обігріваємим цоколем), то на 2,3 и т.д. вона буду працювати на 30%...питання чи варте воно таких капіталовкладень. Тим більше що перекриття під стяжку теплого полу повинно бути відповідне.
     
  10. X-MAN

    X-MAN Новачок

    Повідомлення:
    15
    Симпатії:
    9
    Адреса:
    Україна
    1. Чесно, я або коментую аргументовано, або стримаюсь :) Я не лікар, ноги наче не отікають. Серце.. нирки.. наче не ліюсь :) затрудняюсь відповісти як на мене впливає тепла підлога. Але знаю, що мобільний телефон та безпровідні сигнали - більше шкоди приносять :)
    2. Все вірно пишете. Я лише просто висвітлив ідею про те, як не шукати "костилі", щоб уникати проблем(роса і тд), а як просто їх можна уникнути ще на початку проектування опалення та й дому в цілому.
    3. Зате легко прибирати :)
    4. Вона буде працювати однаково на будь-якому поверсі, ось те що на першому буде більша тепловіддача - це факт. 2..3.. і тд поверхи - просто будуть працювати в більш економному режимі. Знову ж таки, якщо вдатися в тему електроніки і автоматизації, то фактично на 2.73.. поверхах теплоносій буде рідше "підігріватися", так як охолоджуватиметься він не так раптово. Щодо капіталовкладень, то тут треба розглядати 2 момента: якщо вдаємось в сторону інноваційних технологій і розглядаємо конденсаційний газовий котел - то автоматом відмовляємося від радіаторів(із-за низької температури в носії), а якщо ставити і радіатори і теплу підлогу і "кучегарити" в контурі під 50-60*(так як треба затратити добряче енергії щоб нагріти стелю, сусіду підлогу, що наверху) то ефективності і економічності як такої не буде. Висновок: затрачємось на трубах в теплій підлозі, потім економимо на розході газу вкінцевому результаті. Я не можу зрозуміти, чому купити котел за 1000у.е - це "уявно" не проблема для людей, хоча його ресурс 10років(дай Бог), а ось купити якісну трубу років так на 50, чи взагалі - купляти трубу? - то це уже проблема - "коштів немає". Для мене це й досі залишається загадкою про мислення людей в такому напрямку. Начебто на тому, на чому можна зекономити - не економлять ,а на тому на чому не треба економити - економлять. Якби - все навпаки :)
     

Поділитися цією сторінкою