Балансировка системы отопления: нужна помощь

Тема у розділі 'Отопление и горячее водоснабжение - общие вопросы', створена користувачем olly, 3 січ 2016.

  1. olly

    olly Заслужений майстер

    Повідомлення:
    1.283
    Симпатії:
    1.207
    Адреса:
    Украина Белая Церковь
    С Новым Годом форумчане!
    Возникла проблема несбалансированной СО.
    Дано: двутрубная СО, на два рукава, больший меньший. В большем последние две батареи прогреваются меньше остальных.
    Обнаружил недавно в связи с морозами Т теплоносителя повысилась и стало чувствоваться разница.
    Пошерстив инет пришел к выводу что скорее всего давление в подаче и обратке или уровнялось или изменишось или где-то переток (байпасов нет).
    На одном из форумов прочитал что есть следующая технология сбалансировать систему практически без хитрых приборов.
    И так:
    Реальный пример настройки и балансировки системы из двадцати радиаторов.
    Многооборотные балансировочные (прим на 8 полных оборотов), на разных радиаторах (при полностью открытых) сначала полностью закрываю. И открываю на полоборота. И так на всех. Потом закрываю балансировочный на коцне магистрали подачи и жду результата пока система прокачает "пару кругов по всей системе". Потом обычным мультиметром измеряю температуры на обратках всех радиаторов и либо открываю больше, либо делаю проток меньше. После несколький таких "циклов", когда температура на обратках всех радиаторов примерно одинаковая по термопаре мультиметра (погрешность +-2 градуса), открываю балансировочный в конце подачи примерно на три оборота. В результате на некоторых радиаторах балансировочные открыты на 4-5 оборотов, а некоторые только на 45 градусов от полного оборота в 360 градусов).

    Вот и всё! Система настроена! Все радиаторы полностью равномерно и одинаково прогреваются. Теперь уже можно пользоваться ручными термовентилями или включать термоголовки.

    Теперь вопрос насколько это ра.очее решение проблемы, так как пока не могу найти мультиметра с измерением Т, а покупать неохота. Может что еще предложите???
    Заранее благодарен. Сорри схему нарисовать не могу так как комп вернее винт приказал долго жить.
     
  2. andrij64

    andrij64 Заслужений майстер

    Повідомлення:
    6.381
    Симпатії:
    6.893
    Адреса:
    Стебник
    Абсолютно робоче вирішення проблеми. Але трохи не так, як ви написали. Десь Воютичі описував алгоритм балансування системи. Температуру радіаторів достатньо міряти рукою.
    --- добавлено: 3 січ 2016 у 17:06 ---
    О. Знайшов. Думаю Воютичі не в претензії.

    Досягається цього гідравлічним балансуванням. Суть його у тому, що збільшують гідравлічний опір коротких ділянок шляхом додаткового монтажу вентиля на радіаторі.
    Балансувати можна і термостатичним вентилем, який ставиться на вході в радіатор, так і зворотнім вентилем, який ставиться на виході теплоносія з радіатора.
    І так, ви поставили вентилі на радіатор і що дальше?
    Можна вручну балансувати, знаходячи методом послідовного наближення оптимальну величину перекриття радіаторних вентилів.
    Приклад: гілка з чотирьох радіаторів. В початковому стані всі вентилі відкриті (на найвіддаленішому радіаторі вони і такими повинні залишитися, вентилі використовуватимуться тільки для демонтажу радіатора).
    1. Прикриваємо зворотній вентиль на першій батареї. Випробовуємо температуру на трьох наступних. Якщо ніякий радіатор не збільшив своєї температури біля свого термовентиля (це буквально має відчутися через максимум 1 хв) - прикручуємо вентиль першого радіатора ще на один оберт.
    2. Ми відчули збільшення температури наступного по ходу теплоносія радіатора. Чекаємо хвилин 5. Другий радіатор повинен весь прогрітися. Якщо так і залишився тільки зверху гарячий - ще прикручуємо вентиль першого радіатора. І так послідовно повторюємо до отримання прогрівання друго радіатора.
    3. Третій радіатор по температурі так само контролюємо, як і другий. Звичайно, коли ми домагалися прогріву другого радіатора шляхом перекривання вентиля на першому радіаторі, на третій радіатор це також впливало і він збільшував свою температуру внаслідок перерозподілу (збільшенням у свою сторону) потоку теплоносія. Але якщо ми добились нормальної температури другого радіатора, то це ще не гарантія, що третій радіатор також ввійшов у свій режим. Тому і на ньому контролюємо і добиваємось повного прогріву так, як і добивались на другому радіаторі, але вже прикручуючи пропорційно не тільки вентильна першому радіаторі, а і так само (для спрощення - на однаковий кут повороту) вентиль і на другому радіаторі. До того моменту, поки не прогріється третій радіатор.
    4. І так ми отримали ситуацію, що три перших радіатори гріють нормально, залишилось добитись нормального прогріву четвертого радіатора.
    Цього досягаємо пропорційним притисканням (одночасним) зворотніх вентилів на попередніх трьох радіаторах аж до тих пір, поки четвертий радіатор прогріється повністю.

    ..такий спрощений алгоритм.

    Зауваження, які необхідно мати на увазі при налаштуванні (гідравлічному балансуванні системи):
    1. Потік теплоносія через вентиль є непраямопропорційний щодо кута повороту корка вентиля. Тому кожен наступний оберт при закриванні вентиля зменшує протік більше, ніж попередній оберт.
    2. Є термостатичні вентилі із функцією балансування, є і зворотні (нижні) запірні вентилі з цією функцією. Тобто їх можна раз відбалансувати і зафіксувати це налаштування. Подальші перекривання-відкривання не розстроять їх, система збереже збалансованість при демонтажі-монтажі радіаторів.
    3. Можна збалансувати простими запірними (нижніми) вентилями, які без функції попереднього налаштування. Також нормально працюватиме, тільки необхідно для кожного вентиля записувати, на скільки обертів він був відкритий перед повним закриванням (при демонтажі радіатора, наприклад).
    4. Кульовими вентилями, які часто використовують для приєднання радіаторів, також можна балансувати по цьому алгоритму, але вони (налаштування) дуже грубі і через це важко "вловити " робочий кут повороту ручки вентиля.
     
    Останнє редагування модератором: 11 січ 2016
    Voyutichi, Руслан_77_ та olly подобається це.
  3. olly

    olly Заслужений майстер

    Повідомлення:
    1.283
    Симпатії:
    1.207
    Адреса:
    Украина Белая Церковь
    Дякую за оперативність.
     
  4. andrij64

    andrij64 Заслужений майстер

    Повідомлення:
    6.381
    Симпатії:
    6.893
    Адреса:
    Стебник
    На здоровя.beer
     
  5. Voyutichi

    Voyutichi Модератор Команда форуму

    Повідомлення:
    16.117
    Симпатії:
    8.913
    Адреса:
    м. Самбір
    в МАТОСЯКУ гляньте
     
    olly подобається це.
  6. olly

    olly Заслужений майстер

    Повідомлення:
    1.283
    Симпатії:
    1.207
    Адреса:
    Украина Белая Церковь
    @Voyutichi, дякую ще раз. Мені в спойлері в попередньому пості дали. Але всеодно дякую.
     

Поділитися цією сторінкою