Армування стяжки підлоги. Фібростяжка

Тема у розділі 'Полы', створена користувачем freedom, 6 гру 2014.

  1. freedom

    freedom Новачок

    Повідомлення:
    3
    Симпатії:
    0
    Сучасні матеріали приходять не тільки в сферу високих технологій, а й отримують своє поширення в області будівництва та оздоблення, заміщаючи колишні, здавалося б, перевірені багаторічним досвідом, встановлення. Подібне явище можна спостерігати при плануванні та веденні робіт по влаштуванню стяжок на цементом в'язкому. До цього дня для додання додаткової міцності і зниження ризику утворення тріщин в більшості своїй застосовується армування стяжки металевою сіткою.

    Поліпропіленова фібра для стяжки підлоги

    Однак все частіше доводиться зустрічатися з використанням поки ще нового для ринку методу зміцнення стяжок - армування спеціальними волокнами. Таку стяжку прийнято називати мікроармована (через розмір волокон) або фібрірованной (фібрової) від англійського Fibre (волокно). Для «фібрірованія» (виготовлення фібростяжкі або евростяжкі) можуть бути використані сталеві, поліпропіленові або скляні волокна. Кожен з цих матеріалів володіє різними властивостями і характеристиками. Оптимальним слід вважати використання стекловолокон. Сталеві волокна хоча і володіють найбільшою щільністю (7,8 г / куб. См), однак, для рівномірного і достатнього розподілу в товщі стяжки потрібно їх більшу кількість у порівнянні зі скловолокном (2,7 г / куб. См). З іншого боку поліпропіленові волокна володіють найменшою щільністю (0,98 г / куб. См), в результаті чого вони можуть спливати, що ускладнює їх рівномірний розподіл. Крім того, у разі використання скловолокна суміш не потрібно зачиняти великою кількістю води (на відміну, наприклад, від поліпропілену).

    Різновиди стекловолокон

    [​IMG]
    При виборі матеріалу для армування слід пам'ятати, що на ринку присутні кілька видів стекловолокон. Найбільш часто зустрічаються різновиди, що мають маркування С (Chemical), Е (Electric) або AR (Alkaline Resistant) - класифікація представлена відповідно до DIN 1259-1 п. 3.30. При влаштуванні стяжок на цементному в'яжучому слід використовувати скловолокно, віднесене до категорії AR, тобто є лугостійким (AR - Alkaline Resistant), про що з усією визначеністю зазначено у згаданому стандарті. Вміст двоокису цирконію у складі такого волокна приблизно відповідає 20% (згідно DIN 1259-1 - масова частка даної речовини повинна перевищувати 15%). Для армування стяжки оптимальним вважається скловолокно, довжина якого становить 12-18 мм. Один кілограм містить майже два мільйони таких стекловолокон (при довжині 12 мм). Загальна площа їх поверхні становить майже 15 кв. м. Витрата стекловолоконного матеріалу варіюється в межах 35-50 г / кв. м (приблизно 2-3 кг / куб. м) при середній товщині стяжки. Таке дозування в змозі забезпечувати міцність стяжки і після її затвердіння.

    Відмінність металевої сітки від армування фіброю


    [​IMG]

    За своїм впливом на характеристики і властивості стяжок скловолокно має ряд відмінностей від металевої сітки. Якщо говорити просто, то скловолокно найбільш активно взаємодіє зі стяжкою в перші дні одразу після її пристрою, в той час як сітка забезпечує міцність при подальшій експлуатації підлоги, дозволяє уникнути просідань, поширення тріщин і формування уступів уздовж розломів і т.д. Скловолокно перешкоджає утворенню тріщин в найбільш критичний період - на самому початку процесу гідратації, нівелюючи негативний вплив на стяжку зовнішніх чинників (протяги, перепади температур, швидке осушення і т.д.). Це дозволяє уникнути утворення мікротріщин, які при подальшій експлуатації можуть отримати подальше поширення.

    Особливості армування металевою сіткою

    Прийнято розрізняти три види стяжок - пов'язану, на роздільному шарі і «плаваючу стяжку» (на прошарку з звуко- та / або теплоізоляційного матеріалу). Класична стяжка на цементному в'яжучому виконується методом безпосереднього зчеплення з основою. Сітка при цьому розташовується в нижньому шарі стяжки. З цієї причини європейські фахівці вважають недоцільним армуванням такої стяжки сіткою, тому остання перешкоджають надійному зчепленню - позбавляє таку стяжку її головною характеристики бути міцно пов'язаної з основою.

    Що таке стяжка з фіброволокном - все дуже просто

    Отже, підіб'ємо підсумок, який буде особливо цікавий людям, тільки збираються зайнятися ремонтом в квартирі і мало присвяченим в усі тонкощі даного процесу (що справедливо).

    Стяжка з фіброю - це шар, за допомогою якого вирівнюється поверхня підлоги, робиться рівною, міцною і придатною для експлуатації. Вона виготовляється з суміші цементу, піску і води у відповідних пропорціях. Для того, щоб висихання такого шару відбувалося без утворення тріщин, що твердіє розчин залишався стабільним, в таку суміш при її заутворі додаються спеціальні волокна, які і називаються фіброю. У такому випадки прийнято говорити про об'ємний армуванні - волокна розташовуються рівномірно по всій товщині шару. При прийнятті рішення про використання даної технології важливим слід вважати наявність фактичних навичок її застосування майстрами: фібра повинна використовуватися в строго зазначеній кількості і вноситися в розчин рівномірно.
     
    Останнє редагування модератором: 8 гру 2014
  2. jenya._p

    jenya._p Стажер

    Повідомлення:
    27
    Симпатії:
    3
    Адреса:
    Закарпатье. Ужгород
    Штука норошая, нужная. Ни как не могу раскрутить заказчика на фибру, для заливки стяжки на ТП, склоняется к химии.
     
  3. freedom

    freedom Новачок

    Повідомлення:
    3
    Симпатії:
    0
    запропонуй почитати як треба але правильному
     
  4. Андрей727

    Андрей727 Майстер

    Повідомлення:
    128
    Симпатії:
    46
    Адреса:
    Днепр
    Фибру давно применяем, действительно очень хорошая вещь. Часто комбинируем и с армированием кладочной сеткой. Даже когда фундаменты или площадки бетоном заливаем и, соответственно, увязываем арматуру, всё равно предпочитаем фибру в бетон добавлять.
    С ней намного меньше мелких трещин, а стоимость в Днепропетровске 60-70 гривен на кубический метр совсем не критична. Очень рекомендую).
     
  5. Mіster_S

    Mіster_S Підмайстер

    Повідомлення:
    66
    Симпатії:
    27
    Площа кімнати 18 м2. хочу зробити таку стяжку. Чи набагато вийде дорожче за звичайну?
    Дякую за відповіді!
     

Поділитися цією сторінкою