Як правильно наточити сікатор. Догляд, зберігання

Тема у розділі 'Ручной инструмент', створена користувачем Юлік111, 30 жов 2014.

  1. Юлік111

    Юлік111 Підмайстер

    Повідомлення:
    71
    Симпатії:
    17
    Доброго всім здоров'я, шановні майстри.
    Ось знайшов цікаву тему, інформація з якої може пригодитися простому тудівнику.

    [​IMG]

    Сікатор являється незамінним в господарстві, коли потрібно обрізатизайві гілочки фруктових дерев, лозу винограду.
    [​IMG]
    Розрізняють такі типи сікаторів:
    У обвідних сікаторів з двох лез ножем з одностороннім заточуванням є тільки одне. Друге в процесі різання служить упором, по якому ковзає заточене лезо. Такі сікатори призначені восновному для обрізки живих гілок товщиною до 20 мм.
    Сікатори з наковаленкой відрізняються двостороннім заточуванням ріжучого леза, яке при завершенні різання впирається в нижнє лезо-наковаленкою, зазвичай оснащене накладкою, наприклад з пластику. Подібні інструменти застосовують для видалення сухих сучків товщиною до 30 мм.
    Сікатори двостороннього різання мають обидва леза з одностороннім заточуванням і в основному призначені для декоративної обрізки рослин, так як їм під силу стебла і пагони товщиною до 10 мм.

    Як вибирати сікатора

    Кожен тип сікаторів, звичайно, призначений для певної роботи, але надійність і зручність важливі в будь-якому випадку. При покупці не зайве потримати інструмент, уважно оглянути його і зрозуміти, «по руці» він, оцінити якість виготовлення, чи є люфти в шарнірах, які зусилля доведеться прикладати при різанні гілок. Якщо є можливість випробувати секатор на практиці, не нехтуйте нею. Якщо вас чекає обрізання колючих рослини, вибирайте сікатори з ручками, що мають гарду, - наприклад, Samurai, Brigadier.

    Догляд і зберігання інструменту
    Основне в догляді за інструментом - чистка лез від загустілого соку и бруду по закінченні роботи. Після обрізки гілок, уражених шкідниками, що характерно для старих кущів смородини, рекомендується леза сікатора опустити на годину в розчин марганцівкі, потім витерти насухо і змастити машинним маслом.

    Підготовка до роботи
    Хороший інструмент - це швидка і якісна робота. І коли прийшла пора активної роботи на ділянці, треба готувати садові інструменти до наступного сезону: видалити іржу, якщо вона з’явилася, пощерблені леза - заточити.
    Розумно починати з ремонту інструменту, який навесні буде використовуватися в першу чергу. Так для весняної обрізки дерев, стрижки чагарників, звільнення саду від неприбраних восени пізноцвітущих багаторічників знадобляться секатори, сучкорізи, газонні та ручні ножиці, ножиці для стрижки чагарників.
    1.Газонние ножиці та ножиці для стрижки живоплотів краще заточувати з використанням кутового упора, що забезпечує необхідний кут заточки.
    2.Тонко заточені леза слід довести на шкіряному ремені або шліфувальному крузі.
    3.На обтягнутий шкірою шліфувальний круг наноситься паста, яка забирає частинки металу, що утворюються при видаленні задирок, підвищуючи тим самим ефективність заточення.
    4.При заточенні ножиці розбирають, але це робити не обов'язково. У більшості моделей ножиць складаються з частинок, що з’єднані різьбою.
    5.При роботі спочатку обробляють заточену сторону леза, здійснюючи бруском рухи по стрілці.
    6.Тильну сторону леза обробляють, злегка притираючи її бруском. Якщо через випадковий контакт з дротом або цвяхами на ріжуча частина надщербилася, то тріщину потрібно видалити.
    8.Ножиці розбирають на частини, які ретельно очищають від бруду.
    9.Спочатку обробляють лезо на грубій стороні бруска, видаляючи щербини. Лезо при цьому тримають під прямим кутом до бруска.
    10.Видаливши щербини, лезо ріжучої кромки обробляють на дрібнозернистій стороні бруска і доводять тильну сторону леза, водячи ним плавно по бруску.
    11.Змащують механічні частини ножиць.
    12.Зібравши ножиці або сікатор, затягують фіксуючу гайку, причому так, щоб ножиці працювали легко.
     
    Шурик Сказка, Gardner та Мурчик подобається це.
  2. Мурчик

    Мурчик Підмайстер

    Повідомлення:
    38
    Симпатії:
    6
    Хороша стаття. Сікатор в гарному стані на весні ох як знадобиться)
     

Поділитися цією сторінкою