Своїми руками Саморобне електроточило для дому

Тема у розділі 'Станки', створена користувачем Веен, 3 бер 2014.

?

Голосуєте за цю тему?

Голосування закрито 23 кві 2014.
  1. Так

    87,5%
  2. Ні

    12,5%
  1. Веен

    Веен Прораб

    Повідомлення:
    263
    Симпатії:
    267
    Адреса:
    Тернопіль
    Всім привіт!
    Домашньому майстру часто доводиться мати справу з заточуванням різних інструментів. У процесі роботи ріжучі частини сокир, рубанків, свердел, стамесок, різців та інших ріжучих інструментів затупляются і простим напилком або бруском їх не заточити. Працювати ж тупими інструментами одна мука. Зараз вже навіть мало хто пам'ятає, як по дворах ходили раніше точильники інструментів з переносним точилом і заточували і кухонні ножі і будь-який інструмент, тому електроточило або, по просту- наждак в майстерні зовсім не зайва річ.

    Електричні точила продаються в кожному магазині інструментів. Вибір їх досить великий. Можна придбати зовсім невелике точило для того, щоб лише поправляти тупі ріжучі інструменти, а можна вибрати і потужний точильний верстат, якому під силу швидко сточити досить великий шар металу з якої-небудь деталі,але я вирішив випробувати свої сили і виготовити точило власноруч.

    Багато умільців самостійно виготовляють електричні наждаки, використовуючи для цього різні електродвигуни, на вал якого насаджують спеціально виточені на токарному верстаті насадки для затиску наждачного круга. Найчастіше для цієї мети використовують двигуни від старих, радянського ще виробництва пральних машин типу «Рига», «Волга», «Вятка», «Сибір» і т.п. Двигун там стояв підходящий (100-350 Вт), реверсивний.У мене знайшовся робочий двигун від машинки "Рига-17" потужністю 180Вт і обертами 1450/хв,спочатку я його повністю розібрав,почистив ротор і статор а також поставив нові закриті з обох сторін підшипники,для фіксації абразивного круга заказав у токаря перехідну втулку з фланцями та гайкою,щоб зменшити биття круга,втулку краще розмістити ближче до корпусу двигуна,вал повинен заходити в отвір втулки не менше ніж на 30мм,фіксується перехідна втулка за допомогою болтика М6 в шпоночний паз на валу двигуна,після цього я придбав абразивний круг Електрокорунд діаметром ф150мм- Р80 так як від більше підходить для моїх потреб,перед встановленням абразивного круга,його обов'язково потрібно вирівняти біля самого посадочного отвору з обох сторін ,а саме зішліфувати виступаючі абразивні зерна для того щоб забезпечити точне прилягання круга до стінок фланців,я це зробив за допомогою абразивного бруска,також дуже важливо не забути поставити між фланцями і кругом 2 прокладки,я їх вирізав із цупкого картону діаметром на 2мм більшим за -Ф/ фланців,вони оберігають круг від тріщин коли ми будем фіксувати все гайкою,перед самою гайкою бажано також поставити прокладку із картону,а ще краще зі шкіри.За основу для встановлення двигуна я взяв 16мм плиту із ЛДСП,також вирішив розмістити двигун трохи вище основи для кращого охолодження,для цього я нарізав 4 бруски розміром 40х80х40мм,просверлив в них отвори під болти М6,в самій плиті також просверлив наскрізь отвори і забив столярні гайки знизу,таким чином двигун фіксується до основи,а сам розміщений на металевих кутниках в які заходять рідні шпильки корпуса.Оскільки даний двигун відкритого типу,то для захисту від абразивного пилу і металічної стружки,я виготовив із бляхи захисний кожух.Наступне завдання було складніше для мене,а саме як зробити кожух над робочим кругом в домашніх умовах? На очі попався корпус від тієї ж пральної машинки,там була ще верхня частина вставлена із нержавійки,мені її стало шкода різати,тому я болгаркою вирізав полосу по радіусу зовнішнього корпуса і получився досить не поганий кожух! Для закріплення кожуха до двигуна і основи я використав дві гнучкі пластини із нержавійки,які відрізав від машинки
    :) один кінець пластини прикручений болтиком до корпусу двигуна,вверху посередині кожуха також дав болтик з гайкою звісно потім іде перемичка для зручності заміни кругів,далі нижня пластина перетягнута через доску і зафіксована саморізом до основи ЛДСП,зовнішні контури кожуха я укультурив гумовим ущільнювачем,самі догадайтесь де я його взяв:) таким чином я ще й позбувся неприємних звуків кожуха підчас роботи точила.

    Прийшов час до виготовлення підручника,ось тут мені прийшлось зовсім не просто,бо я захотів зробити його поворотним під різними кутами,тому почав розробляти власну конструкцію з доступних мені матеріалів,після довгих роздумів і експериментів в мене получився комбінований підручник,він складається з таких основних деталей-верхнього столика і бокових стійок із ЛДСП,липової дощечки,мебельних петель,болта М6х100мм та чотирьох гайок з шайбами, та двох металевих кутників які закріплені до бокових стійок маленькими болтиками,а внизу до основи станка,за необхідності підручник можна швидко зняти,розкрутивши тільки дві гайки.

    Для запуску двигуна,я використав пускову кнопку,яка після включення відмикає пускову обмотку двигуна,провід взяв також від машинки,він надійний і довгий,що є дуже зручно для мене,для змотування провода я ще напроти кнопки закрутив у основу болт,на який намотується провід після закінчення роботи.Для гасіння вібрації підчас роботи,на ЛДСПшну основу я приклеїв 4 гумові ніжки.

    Наостанок я ще вирішив доповнити свій станок підсвіткою робочої зони,в електричну частину я не мав бажання повертатись,бо кнопка уже була підключена,тому зробив все досить простіше,знайшов стару настільну лампу і витяг з неї сам гофрований пруток який прикрутив двома гайками до захисного кожуха ,а зверху примотав ізолентою китайський ліхтарик
    :)

    Після перших тестувань точила,мені мішало биття абразивного круга і тому необхідно було це все виправити,так як алмазний олівець для мене – це дороге задоволення,то я надумав його замінити старим алмазним кругом від болгарки,не знаю чи то алмаз такий мякий попався чи круг мій такий добрий
    :) але коли я почав правити,то алмаз жерло як залізо,врезультаті я таки майже позбувся биття круга і працювати мені стало набагато краще на точилі.

    Після цього я ще для захисту від вологи,полакував свій станок,щоб надовго зберігся в гарному вигляді!

    Надіюся моя робота буде комусь корисна, на всі запитання обов’язково відповім, бажаю всім учасникам конкурсу удачі і перемоги!

    DSCN4768.jpg DSCN4772.jpg DSCN4861.jpg DSCN4929.jpg DSCN4944.jpg DSCN4950.jpg
     
    Останнє редагування модератором: 3 бер 2014
    Saisan, Юра2, Дмитрий ДАР та 4 іншим подобається це.
  2. Iven

    Iven Заслужений майстер

    Повідомлення:
    2.125
    Симпатії:
    1.538
    Камень не бьёт? Если бьёт, лучше сразу разобрать на запчасти.
    К подобному инструменту у меня особые требования (что-попало не покупаю). В конце прошлого года взял Sparky MBG 200 - реальный аппарат. Ранее пользовался Ритмом (китайская срань, камень бил сильно, верстак весь трусился) - чуть палец себе не отрезал, когда нож пытался подточить.
     
    Анатолій. подобається це.
  3. Веен

    Веен Прораб

    Повідомлення:
    263
    Симпатії:
    267
    Адреса:
    Тернопіль
    Камінь бив спочатку,але я його поправив алмазом і тепер можна працювати без вібрацій!
     
    Анатолій. подобається це.
  4. михаил!

    михаил! Підмайстер

    Повідомлення:
    43
    Симпатії:
    5
    Адреса:
    запоріжжя
    действительно с (камнем) наждачным кругом ничего не надо делать если он заводской.
    на заводе его протачивают и посадочное место обработано парафином,проверяют на разрыв,твердость,
    и потом на нем ставится клеймо. править его можно уже потом в процессе эксплуатации, и лучше наждачным бруском нежели кругом от болгарки они действительно мягкие там в основе для связки применяется смола. Ваш круг на керамической связке.
     
    Анатолій. подобається це.
  5. |Vetalbon|

    |Vetalbon| Майстер

    Повідомлення:
    97
    Симпатії:
    30
    хорошо сделано
     
  6. witolik

    witolik Новачок

    Повідомлення:
    5
    Симпатії:
    0
    Адреса:
    Волгоград
    Добре сделано!!!:vo:
     
  7. Bender Rodriguez

    Bender Rodriguez Стажер

    Повідомлення:
    2
    Симпатії:
    1
    Гарна робота!:)
     
  8. Вивальди

    Вивальди Стажер

    Повідомлення:
    5
    Симпатії:
    2
    Адреса:
    Великие Луки
    Приходилось видеть как испытывают на разрыв,не обольщайтесь- ОТК больше не существует,так что всё как и всегда на авось
     
  9. X-TAZ

    X-TAZ Заслужений майстер

    Повідомлення:
    1.659
    Симпатії:
    802
    Адреса:
    Украйна, Днепр. область
    И у меня есть аж 3 самодельных точила - два из них ручных! Один с ременной передачей на ручку, один с зубчатой (шестерни взял из сепаратора молока). Один электрический с диском зачистным от болгарки 125 мм. Вот 2 из них. x_ae656407.jpg
    DSC02252.JPG
    x_5ae33358.jpg
    Фото-0242.jpg
     
    Останнє редагування: 21 кві 2014
    Andrii_M та leshiy_40 подобається це.
  10. X-TAZ

    X-TAZ Заслужений майстер

    Повідомлення:
    1.659
    Симпатії:
    802
    Адреса:
    Украйна, Днепр. область
    О так вам и эстакада опасна и точило опасно! Ходит по улице тоже опасно - оса укусит, машина собъёт! Или на ногу депутату наступишь - голову оторвут!
     
    Andrii_M подобається це.

Поділитися цією сторінкою