Момордика вырощенная на балконе

Тема у розділі 'Сад и огород', створена користувачем паня, 25 лют 2014.

  1. паня

    паня Новачок

    Повідомлення:
    1
    Симпатії:
    0
    Адреса:
    украина
    Я поддерживаю всех, кто сомневается в небезопасности гидропоники для здоровья. Но способ хорош, хотя бы тем, что аккуратен А вот выращивать в грунте на балконе можно все. Мой пример - МОМОРДИКА на балконе.
    DSC01808.JPG
     
    Останнє редагування модератором: 25 лют 2014
  2. Andrii_M

    Andrii_M Адміністратор Команда форуму

    Повідомлення:
    7.147
    Симпатії:
    5.906
    Адреса:
    Київ
    Вперше почув про цю рослину, думаю я не один. Тому знайшов інформацію, що це таке.

    Моморди́ка (Momordica) — рід однорічних витких трав'янистих рослин із родини гарбузових. Поширена в Індії, В'єтнамі, Лаосі, Кампучії, Таїланді, Індонезії, Південному Китаї, в Японії та на Філіппінах. Культивується в багатьох країнах, в Україні поширена в Криму, але останніми роками із потеплінням розповсюджується на північ. Її назва походить від латинського momordicus — кусючий. Назва, мабуть, пов'язана з тим, що поки рослина розвивається, всі її органи печуться при дотику, як кропива. Але при появі перших стиглих плодів кусатися момордика перестає.

    Квітки одностатеві, жовті, ароматні. Листя у більшості видів пальчасто-лопатеве, яскраво-зелене, дрібне. Плід округловатий, помаранчевого кольору, зовні кірка покрита сосочкоподібними виступами. Насіння відносно велике (довжина 1,1-1,5 см, ширина 0,8-0,9 см), плоске, округле, з нерівними лопатевими краями і горбкуватою поверхнею, на плоских сторонах розташовується своєрідний малюнок. Плід містить від 15 до 50 насінин. Зазвичай вони мають темно-буре забарвлення. Усередині плоду знаходиться соковитий навколоплідник темно-рубінового кольору. На смак він дуже приємний, нагадує стиглу хурму, а сам плід — гарбуз.
     
  3. spine

    spine Заслужений майстер

    Повідомлення:
    1.441
    Симпатії:
    1.193
    Адреса:
    Вінниця
    Дайте, пліз, деталей, як виростили? Яка на смак? І взагалі, що можна їсти з цього плоду?
     

Поділитися цією сторінкою