ISOVER UA. Профессиональная помощь по тепло- звукоизоляции

Тема у розділі 'Звукоизоляция и теплоизоляция', створена користувачем ISOVER UA, 18 вер 2013.

  1. ISOVER UA

    ISOVER UA Підмайстер

    Повідомлення:
    23
    Симпатії:
    31
    Адреса:
    Киев
    Вас приветствует компания "Сен-Гобен Строительная продукция Украина"!

    Уже более чем 15 лет компания "Сен-Гобен" представляет на рынке Украины такие известные бренды как RIGIPS (гипсокартонные системы), WEBER (шпаклевки и затирки) и ISOVER (минеральная вата).
    Свою историю "Сен-Гобен" начинает из далекого 1665 года, как королевская зеркальная мануфактура, первым заказом которой была отделка зеркального зала Версальского дворца. В 1937 году компания начинает выпускать стекловату под брендом ISOVER, а через 20 лет изобретает революционную технологию TEL, которая позволяет производить чрезвычайно тонкое и легкое волокно, чего не могут обеспечить другие технологии. На данный момент, большинство производителей стекловаты используют именно эту технологию.

    Цель создания данной страницы на форуме - профессиональная помощь и ответы технических специалистов ISOVER на вопросы связанные с тепло- звукоизоляцией, ее монтаж и оптимальное применение. Также мы будем освещать новинки и активности от бренда ISOVER.

    Присоединяйтесь, спрашивайте и получайте профессиональную консультацию!
     
    Маргарита О. та Andrii_M подобається це.
  2. Маргарита О.

    Маргарита О. Бригадир

    Повідомлення:
    91
    Симпатії:
    218
    ISOVER UA, здравствуйте!

    Суть вопроса. Построили пристройку к дому, накрыли крышей, но столкнулись с проблемой, как сделать теплым потолок. Интересует возможный пирог потолка с использованием утеплителя вашего производства. А также однозначно не смогли определится какой именно вид утеплителя нам нужен и с толщиной... Скоро зима, а у нас по прежнему над головой дыра на чердак.((((
    Помогите пожалуйста.
     
  3. ISOVER UA

    ISOVER UA Підмайстер

    Повідомлення:
    23
    Симпатії:
    31
    Адреса:
    Киев
    Маргарита, добрый день.
    Уточните, пожалуйста, в каком городе или области находится Ваш дом. Это поможет более правильно рассчитать толщину утепления для потолка Вашего дома.
     
  4. Маргарита О.

    Маргарита О. Бригадир

    Повідомлення:
    91
    Симпатії:
    218
    В Хмельницкой области недалеко от областного центра.
     
  5. ISOVER UA

    ISOVER UA Підмайстер

    Повідомлення:
    23
    Симпатії:
    31
    Адреса:
    Киев
    Уважаемая Маргарита,
    Для утепления потолка в Вашем регионе мы советуем использовать пирог утеплителя мин 200мм, но более желательно – 250мм. В принципе, толщина пирога также зависит от толщины балок/лаг, которые Вы использовали для потолка. Если высота балки 150мм, то монтировать туда утеплитель более толстый не то что не желательно, но и противопоказано, так как материал не будет выполнять свою функцию – держать воздух. В том или ином случае мы рекомендуем дополнительно сделать перекрестное утепление потолка относительно балок. Т.е. сначала заполняете пространство между балками потолка утеплителем толщиной равной высоте балки, потом набиваете перпендикулярно новые балки/планки высотой необходимой для добора пирога 250 мм. Например, если у Вас основные балки 150мм высотой, то перекрестные должны быть 100мм, либо комбинация 200+50 и т.д. Пространство между перекрестными планками/балками заполняете утеплителем толщиной соответственной высоте этой балки. Даже если у вас основные балки 250мм не пожалейте и сделайте перекрестное дополнительное утепление 50мм. Это позволит Вам избежать мостиков холода, что в результате увеличит эффективность утепления.

    Общие рекомендации по монтажу утеплителя в потолок:
    - материал необходимо монтировать в распор, т.е. по ширине он должен быть на 10 мм шире, чем пространство между балками.
    - обязательно необходимо защитить утеплитель от влаги изнутри, используя пароизоляционную мембрану. Места стыков мембраны проклеиваются специальной битумной лентой либо монтажным скотчем.

    Какой использовать материал? Как всегда, существует несколько вариантов.
    Вариант 1. Более эффективный – использование утеплителя ISOVERPROFI. Материал имеет один из лучших коэффициентов теплопроводности, т.е. хорошо держит теплый воздух. Также это рулон со свойствами плитного материала, что позволяет нарезать его на плиты необходимой Вам ширины и легко монтировать в конструкцию (не забывайте, в распор).

    Вариант 2. Более бюджетный но в то же время достаточно эффективный – использование рулонного материла ISOVERClassicEco, ISOVERClassicлибо ISOVERMasterTwin (последний - если закупка происходит в Эпицентре).

    Вариант 3. Возможна ситуация, что Вам необходимо кроме теплоизоляции потолка дополнительная его звукоизоляция. Причины могут быть разными: крыша перекрыта материалом, который «шумит» во время дождя; частое использование чердака и т.д. В этом случае лучшим вариантом будет ISOVERSoundProtect(ЗвукоИзоляция). Материал обладает одними из лучших теплоизоляционных качеств в комбинации с усиленной звукоизоляцией. Кроме того это плита, которую более удобно монтировать.

    Возникнут дополнительные вопросы, пожалуйста, спрашивайте.

    Всегда рады помочь!
     
    Маргарита О. та Andrii_M подобається це.
  6. Маргарита О.

    Маргарита О. Бригадир

    Повідомлення:
    91
    Симпатії:
    218
    ISOVER UA, спасибо большое, что внесли ясность в вопросе!
    Изначально присматривали для утепления: ISOVERClassic

    Звукоизоляция не нужна.
     
    ISOVER UA подобається це.
  7. Odissey

    Odissey Інженер

    Повідомлення:
    734
    Симпатії:
    864
    ISOVER UA, таке питання: чи можна, використовуючи ваші звукоізоляційні матеріали, позбавитися від звуків сусідів у квартирі? Висота до стелі 2,5 м, тому особливо не розженешся. Цікаво, що і як можна зробити з боку сусідів знизу та зверху?
     
  8. ISOVER UA

    ISOVER UA Підмайстер

    Повідомлення:
    23
    Симпатії:
    31
    Адреса:
    Киев
    Odissey,
    звісно, це питання має рішення. Для таких цілей у нас є спеціальний матеріал ISOVER ЗвукоЗахист. Даний матеріал дозволяє зменшити рівень повітряного шуму на 45-50 дБ.
    Зайдемо здалеку:
    як відомо ще зі шкільних уроків фізики, рівень шуму вимірюється у децибелах (дБ).
    Які джерела і на скільки вони шкідливі для людини зображено на картинці нижче.
    Уровень шума.png
    Як видно, для комфортного перебування у квартирі, шум не має перевищувати 20-40 дБ.
    Шум від сусідів протягом активної частини дня коливається найчастіше в рамках 40-80 дБ (залежно від їх звичок).
    Боротися з таким шумом можна завдяки звукоізоляції стін та стелі.
    Найпростіший варіант - змонтувати каркас з оцинкованого профілю на стіні та стелі. Ретельно заповнити цей каркас звукоізоляційним метаріалом ISOVER ЗвукоЗахист, уникаючи повітряних кишень та мостиків, грубо кажучи, пропусків та щілин - каркас і звукоізоляція мають щільно прилягати один до одного.
    Аналогічним чином монтуємо каркас на стелю та заповнюємо утеплювачем. Важливо, щоб звукоізоляційний матеріал стіни та стелі щільно "сходилися" в кутах - необхідно створити замкнутий контур.
    Якщо тепло-звукоізоляція монтується на стіни, які виходять назовні, обов'язковий також і монтаж пароізоляції. У випадку внутрішніх перегородок/стін та при звуко-теплоізоляції стелі-перекриття, пароізоляція не потрібна. Потім виконуємо монтаж гіпсокартонних листів по каркасу.
    Звукоізоляцію та ГК листи можна монтувати у різному поєднанні (див нижче на малюнку).
    З малюнку видно, що монтаж звукоізоляції 50мм + один ГК лист дає можливість зменшити зовнішній шум на 46 дБ. Тобто, якщо Ваш сусід гратиме на гітарі, то для вас цей шум не буде голоснішим за звуки спокійної розмови. Ще кращої звукоізоляції можна досягти, монтуючи два ГК листи один на одного (стандарт для готелів та багатьох офісних приміщень). У цьому випадку, як видно з малюнку, шум можна "посадити" як мінімум на 55 дБ.
    зз.png

    Щодо звукоізоляції підлоги, то у вашому випадку це може значно зменшити висоту квартири. Ми й так втрачаємо до 10см при звукоізоляції стелі матеріалом в 50мм (краще звісно використовувати 100мм, але втрата тоді буде 15см, хоча при правильному монтажі достатньо і 50мм).
    В цьому випадку, ми би порадили мотивувати сусіда знизу звукоізолювати його стелю. Адже ізолюючи вашу стелю, ви робите краще як собі, так і сусіду зверху. Така ж схема при звукоізоляціїї стелі вашого сусіда знизу. Тому краще домовитись з ним або поступово його переконати в необхідності звукоізоляції для комфортного перебування в квартирі. Адже наш дім - це місце де ми відновлюємо свої сили та проводимо час зі своєю сім'єю. Тому умови мають бути максимально такі, які б дозволили зробити це перебування максимально комфортним.

    Завжди раді допомогти!
     
    Andrii_M подобається це.
  9. Odissey

    Odissey Інженер

    Повідомлення:
    734
    Симпатії:
    864
    ISOVER UA, велике спасибі! Чесно, навіть не розраховував на таку розгорнуту відповідь. Буду думати над реалізацією. Ще таке питання - квартира кутова і в деяких місцях (ось наприклад зараз, коли ще не включили опалення) проявляється пліснява на суміжних з вулицею стінах. Якщо захистити звукоізоляційний матеріал пароізоляцією, то чи не зашкодить ця пліснява самому матеріалу?
     
  10. ISOVER UA

    ISOVER UA Підмайстер

    Повідомлення:
    23
    Симпатії:
    31
    Адреса:
    Киев
    Шановний ODISSEY,
    вся продукція ISOVERфунгістатична (тобто запобігає розмноженню грибів/плісняви). Щодо появи грибка та плісняви на внутрішній поверхні у кутах квартири, то дане явище пояснюється таким поняттям як «точка роси» (проникнення вологи в товщину конструкції за рахунок різниці зовнішньої та внутрішньої температур). Для запобігання даного негативного явища рекомендується, точніше строго рекомендується, утеплити конструкцію ззовні, таким чином змістивши точку роси із конструкції в сам шар утеплювача. Завдяки високій паропроникності теплоізоляції, волога, яка накопичуватиметься в матеріалі, випаровуватиметься не порушуючи його структуру.
    Якщо реалізувати утеплення ззовні неможливо, виходом, звісно, буде утеплення зсередини (Ваш варіант з самого початку). В даному випадку необхідно якісно виконати пароізоляцію утеплювача зі сторони квартири, для запобігання проникнення вологи в матеріал – ретельно проклеїти усі шви за допомогою бітумної стрічкиабо монтажної стрічки. Якщо цього не зробити, волога проходитиме через матеріал і знову таки конденсуватиметься на стіні.
     
    Odissey подобається це.

Поділитися цією сторінкою