Армування стін і деформаційні шви при кладці газобетону

Тема у розділі 'Строительные и отделочные материалы', створена користувачем gazoblok-ua, 19 чер 2013.

  1. gazoblok-ua

    gazoblok-ua Підмайстер

    Повідомлення:
    44
    Симпатії:
    7
    Адреса:
    Киев
    Зовнішні впливи (перепади температури і вологості) викликають об'ємні деформації в матеріалі - теплові розширення/звуження, вологісні усадка/набухання. Це призводить до виникнення внутрішніх напружень в конструкціях. Ніздрюватий бетон має досить низький опір розтягуючим напруженням, тому висихання і зниження температур можуть привести до утворення тріщин. Причиною виникнення тріщин може також стати недостатня жорсткість фундаменту. Утворюються волосяні тріщини не впливають на несучу здатність кладки, але можуть зіпсувати зовнішній вигляд обробленої поверхні і призвести до локальної повітропроникності стін.
    При правильному проектуванні і будівництві утворення тріщин можна уникнути. Для цього кладка поділяється на фрагменти деформаційними швами або армується. В якості додаткового захисту від тріщин може бути використано армування оздоблювальних шарів скловолокнистою сіткою - ця міра запобіжить виходу тріщин на поверхню.

    Деформаційний шов

    Так як кожна будівля своєрідно по своїй конструкції, неможливо дати чітких і універсальних рекомендацій по розміщенню деформаційних швів. Необхідність їх влаштування і точне розташування повинні зазначатися в проектах на конкретні будівлі. У загальному випадку деформаційні шви слід розташовувати:• між фундаментом і стіновий кладкою з використанням бітумних рулонних матеріалів;• між теплою і холодною стінами;• при зміні товщини стіни;• в неармованих стінах довжиною понад 6 м (поздовжнє армування стін дає можливість збільшувати відстань між деформаційними швами);• при перетині довгих несучих стін;• у місцях з'єднання з колонами або конструкціями з інших матеріалів;• в місцях різкої зміни висоти стіни.

    Ущільнення деформаційних швів

    Деформаційні шви ущільнюються мінеральною ватою або пінополіетиленом. З боку приміщення шви герметизуються еластичними паронепроникними матеріалами, з зовнішнього боку - атмосферостійкими герметиками або нащельниками. Облицювальний матеріал не повинен перекривати деформаційний шов.

    Приклади виконання деформаційного шва на фото з права >
    [​IMG]
    [​IMG]
    Армування

    Уникнути утворення тріщин допомагає армування. Поздовжня арматура бере на себе розтягуючі навантаження, що виникають при усадкових і температурних деформаціях, дозволяючи збільшувати відстань між деформаційними швами.
    Арматура закладається в шви кладки або в спеціально влаштовуються армопояса. Так як блоки AEROC призначені для укладання на тонкошаровий клейовий склад, для арматури у верхній поверхні блоків прорізаються штраби. Для штрабления можна використовувати як електричний, так і ручний інструмент. Точні місця розташування і тип армування повинні зазначатися в проекті на конкретну будівлю.
    У загальному випадку слід армувати:
    • довгі стіни, піддаються бічних навантажень (наприклад, вітер або тиск ґрунту для заглиблених стін);
    • фрагменти конструкцій з підвищеним навантаженням;
    • перший ряд блоків на фундаменті;
    • ряд блоків під віконними прорізами (на ширину віконного прорізу плюс 900 мм в кожну сторону від отвору);
    • зони спирання перемичок (по 900 мм від краю отворів).

    Арматура дає можливість обмежити появу тріщин у кладці. Для армування стін з блоків AEROC ми рекомендуємо використовувати арматуру класу А-III діаметром 8 мм. При армуванні важливо спочатку заповнювати штраби клейовим розчином і лише потім вкладати в них арматуру - це забезпечить наявність навколо арматури захисного шару розчину. Розташовувати арматуру слід на відстані близько 60 мм від країв блоку.
    При армуванні кладки товщиною 250, 300, 375 і 400 мм на кожен армируемый рівень укладаються два прутки арматури, при товщині кладки 200 мм і менше - один.
    Не можна допускати сквозного проходження арматури через деформаційні шви.

    Нижче схема армування стін, якi навантажуються.

    shov3.gif
     
    Andrii_M подобається це.

Поділитися цією сторінкою