Літій-іонний чи нікель кадмієвий шурупокрут?

Тема у розділі 'Аккумуляторный, пневмо, электро и бензоинструмент', створена користувачем В. Голотов, 19 лют 2013.

  1. В. Голотов

    В. Голотов Новачок

    Повідомлення:
    6
    Симпатії:
    0
    Адреса:
    с.Торговица Кировоградская обл.
    Хочу придбати шурупокрут для професійної діяльності. Зупинився на варіантах Makita 6271DWAE 12V 2A нікель-кадмієва батарея, або Bosch GRS 1440Li 1.3А літієва батарея. Отже, підкажіть яка батарея краща, хто працював тим чи іншим видом шурупоктрута і може порівняти ці технології. І яка різниця в аперах 2А чи 1.3А, чи буде літієва батарея 1.3А тримати заряд як нікель-кадмієва батарея 2А. Зарання вдячний.
     
  2. Voldymar

    Voldymar Стажер

    Повідомлення:
    25
    Симпатії:
    10
    На рахунок даних моделей шурупокрутів нічого сказати неможу, а на рахунок батарей так: нікель-кадмієва батарея батарея має так називаємий ефект пам"яті у нікелевих елементах живлення він відсутній, якщо звернути увагу на сучасні стільникові телефони то в них використовують літієві акумулятори. На мою думку літієва батарея прослужить довше.
     
  3. Юрко

    Юрко Інженер

    Повідомлення:
    1.149
    Симпатії:
    404
    Адреса:
    UA
    Тут не думається а скажем тех дані потрібно дивитись, і там вказана кількість циклів заряду розряду, ранній літій не блеще довгим ресурсом. 1.3 неможе мати таку ємність як 2.0 амперо год. Сама назва про це говорить, а те що він літій це просто інша хімічна структура самого елементу - старіший літій на морозі не працює. Кадмій має ефект памяті, та якщо в руках одного власника працюєм собі та радуємся років 3 а то і 6, і кадмій завжди важчий., довший заряд.
     
  4. Dev_

    Dev_ Бригадир

    Повідомлення:
    168
    Симпатії:
    117
    Адреса:
    Африканська СхідноЄвропейська Республіка
    А хіба в шурупокрута не основною характеристикою є момент? Як на мене все що менше 30Нм навіть би не розглядав.
     
  5. Юрко

    Юрко Інженер

    Повідомлення:
    1.149
    Симпатії:
    404
    Адреса:
    UA
    Момент це знов таки передача зусилля з двигуна через редуктор на вал. Скажем отримати сильніший момент можна понизивши оберти, та хто крутить гіпсокартон, потрібні саме оберти а не момент. Крім того цим параметром нівелюють всі абсолютно виробники як хочуть. Про маленькі гайковерти пишуть що там чуть не по 300нм. В мене в бусі колеса закручуються зусиллям 110нм динамометричним ключом, так там цими гайковертами робити взагалі нічого.

    Як на мене для шурупів 25-55мм від 1.5амп 12в 1500 об
    55-100мм 18в 2-3амп. 1500об
    це будуть універсальні шурупокрути,
    одношвидкісні чуть легші, але сугубо спеціалізовані, для мебелі , техніки
     
  6. Iggorr

    Iggorr Заслужений майстер

    Повідомлення:
    4.056
    Симпатії:
    10.173
    Адреса:
    Київ
    1.3 А/ч слабовато для шуруповёрта,тем более странно для литиевой батареи.Такие для аккумуляторных отвёрток более подходят.Для профессионального использования 3.0 А/ч искать надо.
     
  7. Юрко

    Юрко Інженер

    Повідомлення:
    1.149
    Симпатії:
    404
    Адреса:
    UA
    Звичайно 3 ампера краще, особливо коли іде сверління на максимальних обертах.


    До речі чому така різниця в ціні на літієві акумулятори 1.5 - 3 ампера, і чому ці акуми різні в розмірах. Бо там використовують тільки банки ємністю на 1.5 ампера , тобто якщо 18в акум має ємність 1.5 ампера то там змонтовано тільки 5 банок, а якщо 18в акумулятор 3 амп. тоді там іде 10 банок (тому і більший розміром). тобто там фактично є змонтовані два акумулятори по 1.5ампера, які почергово перемикає електроніка після виснаження.
     
  8. Alex_Prom

    Alex_Prom Підмайстер

    Повідомлення:
    75
    Симпатії:
    14
    Адреса:
    Київ
    Конкретно порівняти ці моделі не зможу, тому що Макітою користувався, а таким Бошем ні, а от в принципі по акумам скажу.
    Нікель-Кадмій
    - є пам'ять, тому з часом втрачають ємність,
    - робоча температура -10 - +30, позаминулого року багато замерзло в гаражах і на відкритих площадках
    - легко перепаковуються. Всередині банки схожі на батарейки, виявляють "мертві" і замінюють на нові.
    Літій-Іон
    - немає пам'яті
    - робоча температура -5 - +30. Консультувався в с/ц NOKIA, сказали що ні один виробник не скаже як поведе себе літієвий акум при температурі нижче -5. Тому і глючать зимою телефони, і не рекомендують їх носити в зовнішніх карманах.
    - не перепаковуються (хто зміг відгукніться). В мене є акум від гайковерта Hitachi 18 вольт, 3 А/год. Пробували його перепакувати, витягали банки з аналогічного нового і ставили в цей, а фіг там. Там стоїть контролюючий чіп і він це все діло рубає зразу. Поставили банки в не робочий акум - не працює, вернули в новий - працює. Старі банки не працювали ні в одному, ні в другому. Поки що бачу один варіант - купувати новий акум, але ціна там космос.
    Є ще Нікель-Метал-Гідрид, практично те ж саме, що і Нікель-Кадмій, але з температурним діапазоном -30 +30.
     
  9. Андрій Т.

    Андрій Т. Стажер

    Повідомлення:
    11
    Симпатії:
    4
    Коли пишуть про момент на ударних гайковертах, то мається на увазі сумарний моментвсіх тангенціальних ударів за одну хвилину обертання. Вважається .що людська кисть (скажімо.з викруткою)може розвинути на закручуванні в середньому 20н\м.
    --- добавлено: 25 жов 2015 у 21:24 ---
    Якщо будете працівати в приміщенні-без різниці.Кадмій більш стійкий до перегріву,перевантаженню.Єфект пам яті.яким пужають-пурга,за 15 років роботи ні разу не стикнувся з таким траблом.А от літій капризнийі чутливий до переохолодження, а особливо-перегріву.Замучаєтесь охолоджувати .
     
    Останнє редагування модератором: 2 лис 2015
  10. Vladimir1966

    Vladimir1966 Заслужений майстер

    Повідомлення:
    1.110
    Симпатії:
    710
    Адреса:
    с. Нові Петрівці
    є виробники, що випускають професійні вузько-спеціалізовані літієві батареї для низьких температур.
    Іще в 2002 році працював з такими. Офіційно заявлена нижня робоча границя температур була в мінус 40 градусів. Вони у нас всю зиму зберігались на відкритому повітрі, тільки раз в 2-3 дні тестували транспортні контейнери на наявність загазованості (батареї в такому випадку починали розкладатись і самозайматись).
    Конкретної назви моделі та фірму виробника уже не пригадаю. В памяті збереглося тільки то, що на самому корпусі батареї було написано, що виготовлена у Франції і її заборонялось перевозити цивільним авіотранспортом :elektrik:
    ... іще пригадав, тоді її відпускна ціна для замовника була 800 доларів:K
     

Поділитися цією сторінкою