Паливо для каміну - що використовуєте? Як часто напротязі року користуєтесь каміном?

Тема у розділі 'Печи и камины', створена користувачем Vladimir1964, 1 січ 2013.

  1. Vladimir1964

    Vladimir1964 Бригадир

    Повідомлення:
    150
    Симпатії:
    115
    Адреса:
    г.Львов
    Камін ще не функціонує, але вже заздалегіть хотілося б послухати думку користувачів:
    - як часто розпалюєте камін напротязі року
    -що в ньому краще палити (дрова,стружку,щепу,брикети,вугілля і т.п)?
    -тривалість горіння по виду палива?
    -кількість закладок напротязі доби?
    -як часто виносите золу,і чим при цьому користуєтесь?
    - на чому зберігаєте і як як транспортуєте паливо до каміну?
    - скільки в обємі потрібно палива в річному користуванні?
    Тут ,також розкажіть , де берета паливо і по яких цінах.
     
  2. А.М.

    А.М. Прораб

    Повідомлення:
    541
    Симпатії:
    261
    Адреса:
    Крым
    Оговорюсь сразу - пишу о каминной топке. Топим зимой. В основном для дополнительного тепла - от топки оно своеобразное, как от печи. Приятное. Камин может прилично выстуживать помещение, когда не топится. Для топки камина можно использовать только дрова и специально изготовленные топочные материалы. Уголь - ни-ни. Лучшие дрова - твердых пород. Долго горят и хорошо греют. Для растопки - специально готовлю растопку - щепки и тонкие дрова. Когда камин разгорелся, отлично горят крупные дрова. Топлю вечером, в 7-8 часов. Продолжительность топки - 1,5 - 2 часа. Закладка дров сгорает примерно за 25-35 минут (до крупных углей). Чищу камин после 4-5 топок. Золу собираю на расстеленную газету, потом заворачиваю ее аккуратно и в мусор. Иногда просеиваю и использую для зольных ванн у перепелов. Для них это лучше СПА. В очередь к коробке становятся. Дрова (у меня в хозяйстве образуются хвойные) храню на улице под навесом пиленые, одна топка - в корзине у камина. Одна топка - 12-15 брусков 5Х10Х50 см. У меня не покупные. Периодически покупаю в гастрономах дуб в пакетах (на 1-2 топки). Стараюсь прожечь сажу пару раз за сезон дубом - выше температура, для очистки дымохода. Рекомендую синтетические дрова из семечковой шелухи - мне нравятся больше всего.
     
    Voyutichi подобається це.
  3. Yarik07

    Yarik07 Новачок

    Повідомлення:
    1
    Симпатії:
    0
    Камін розпалюємо практично кожного дня 4-6 годин, хіба б пізно повернулися додому. Палимо майже сухими буковими та габовими дровами. Весною заготував 3 куба, накрив, висохли. Вже майже все спалив... На сезон треба більше. А щоб сохли два сезони то потрібно у 2 рази більше. Або камерна сушка... Щоб добу палити - такого ще не було. На 100% згоден з А.М. про своєрідність камінного тепла, мені воно подобається. Золу - у відро і на город....
     
  4. B.B.King

    B.B.King Майстер

    Повідомлення:
    137
    Симпатії:
    80
    Адреса:
    м. Стрий
    Доброго дня! Побачив цікаву тему.
    1) зимою не вимикається))
    2) http://gavrylivsons.com.ua/index.php/2013-03-12-20-00-23/wood-choise
    2) Для того, щоб зменшити кількість закладок і подовжити термін служби каміну слід використовувати максимально допустимі габарити дров. Зазвичай допустиму довжину вказують виробники (300мм, 400мм, 500мм), реально ж вона на 100мм менша, а товщина повинна складати 150-200мм. Таких полін багато не поставиш, але за рахунок меншої площі згорання такі поліна горять довго (6-8 годин), а жаринки у попелі від них тліють до 12-14 годин.
    4) Доводив до 2-х у топках повітряного опалення. ККД і потужність падає, зате горіння до 10 годин. У топках з водяним контуром до 3-4 закладок.
    5) Спалюючи по 25 кубів на сезон у камінах прийшов до висновку, що користуватись зольником недоцільно в принципі:-[. Вигортаю зайвий попіл лопаткою прямо з топки, залишаю жар, докладаю дров і процес продовжується.
    6) Зберігаю на палетах під накриттям на свіжому повітрі. Не кладіть просто на землю. половина дерева за літо підгниває. Носимо у будівельних ваннах (гарний винахід). Складаємо у нішу біля каміну на тиждень.
     
    Voyutichi подобається це.

Поділитися цією сторінкою