Утепление стен дома пенопластом

Тема у розділі 'Звукоизоляция и теплоизоляция', створена користувачем Юран.П, 16 кві 2009.

  1. buddybuild

    buddybuild Заслужений майстер

    Повідомлення:
    5.307
    Симпатії:
    6.176
    Адреса:
    Черкассы
    цікавий будиночок на фото. перекриття бетонне. гарне промерзання. схоже нема і вентиляції.
    мабуть використано триметрові стінові панелі промислового виробництва. тут мозаїка по фасаду повинна триматись міцно. пройти металевою щіткою по поверхні і розчин трохи очиститься від пилових нашарувань. простукати ручкою каменярської кельми (або іншим) мозаїку- може що само одвалиться. обробити грунтовкою. і клеїти.
    щодо буртика на листу ППС - розпочніть. воно Вам покаже.
    витрати клею в межах - 3-5кг\м2 на приклеювання. 3-5 кг\м2 на захист з втопленням сітки. 2-3кг\м2 на шпаклювання цементною шпаклівкою. + монтажна піна.

    правильно буде "проріз вікна є з чвертю".
    на укосах еппс т=50мм і більше. можна і меньше, але не варто. тому що кінцева мета є УТЕПЛЕННЯ
    це дуже гучно сказано. розташування житлових будинків не тільки в приватному секторі є різним. є ще поняття щільна забудова. це такий собі "шанхай". пожежа від недопалка і понеслась. Тому є поняттья "клас наслідків" ріноманітних. для окремо розташованих на ділянці забудови житлових будівель де додержані норми протипожежних відстаней = всьо окей. згорить лише своє. які наслідки!?. "півень" з вікна через фасад на покрівлю. короче = кожен вирішує сам.

    це на багатоповерхівках коли утеплюється лише частина фасаду. як вимушений крок.
    "підла субстанція" на карнизі або підшиві покрівлі маловірогідна. тоді вже треба дивитись на покрівлю.
    тут таке, що утеплення по фасаду повинно вийти рівнем вище за рівень плит перекриття. тобто з карнизним вузлом теж розберіться. а там і утеплення перекриття "маячить".

    щодо утеплення цоколя будинку без підвалу. еппс т= 50мм бо еппс має водопоглинання =0. глибина - максимально до глибини промерзання, але не глибше за глибину рівня підошви фундаменту. вона може виявитись і в 500мм. архітектурний вигляд - як не нравиться консольний винос то можливо зафутурувати (обложити) керамічною повнотілою цеглою\бетоном\бетонними панелями. не варто тут робити щось з приставкою "фальш-". виконати вертикальну гідроізоляцію, оздоблення = то буде "ХХХЛ" щодо утеплення.
     
  2. Михайло Маломитницький

    Михайло Маломитницький Заслужений майстер

    Повідомлення:
    2.173
    Симпатії:
    5.354
    Адреса:
    м. Миронівка Київська обл.
    @buddybuild, Дякую! Більшість питань знято. Прийшли на пошту розрахунки по матеріалах від фірми "Століт", але я ще не знайомився з ними, тому що був відсутній інтернет. "Процес пішов"... У мене залишається ще одне важливе запитання - коли можна розпочинати? І в якій послідовності-стіна чи цоколь спочатку? І був би дуже вдячний, якби зорієнтували по вартості робіт:sps:
     
  3. KolesovV

    KolesovV Підмайстер

    Повідомлення:
    81
    Симпатії:
    9
    Позвольте вмешаться. Все же сначала лучше утеплить цоколь и отмостку XPS, а потом уже работать со стенами.
     
  4. Михайло Маломитницький

    Михайло Маломитницький Заслужений майстер

    Повідомлення:
    2.173
    Симпатії:
    5.354
    Адреса:
    м. Миронівка Київська обл.
    Цоколь фірма пропонує утеплювати двома шарами 5 мм екструдованого пінопласту. Це 5 тис грн в нашому випадку! Якщо утеплятись цоколь буде на глибину промерзання, то невже потрібно ще й утепляти обмостку?
     
  5. andrij64

    andrij64 Заслужений майстер

    Повідомлення:
    6.381
    Симпатії:
    6.893
    Адреса:
    Стебник
    Може 50мм?
    Не потрібно.
     
    meroro подобається це.
  6. Михайло Маломитницький

    Михайло Маломитницький Заслужений майстер

    Повідомлення:
    2.173
    Симпатії:
    5.354
    Адреса:
    м. Миронівка Київська обл.
    так, помилився. 100 мм екструдований не випускають, тому спеціаліст запропонувала в два шари по 50 мм. Дорогий фундамент виходить...
     
  7. andrij64

    andrij64 Заслужений майстер

    Повідомлення:
    6.381
    Симпатії:
    6.893
    Адреса:
    Стебник
    Нічого не поробиш. В землю краще екструдований.
     
  8. buddybuild

    buddybuild Заслужений майстер

    Повідомлення:
    5.307
    Симпатії:
    6.176
    Адреса:
    Черкассы
    +5С
    без різниці. з огляду, що літо не за горами = то стіни. буде холодніше в літку. а цоколь підтянеться.

    щодо вимощення.
    балачок багато. аргументи "космічні". вважаю не треба його утеплювати. аргументи 0) технічний = утеплювач не є матеріалом, котрий гарно працює на стиск. більшість - мають високе водопоглинання 1) територіальний = нема в Україні вічної мерзлоти (це там треба зберігати холод-мерзлоту щодо фундаментів), 2) порівняльний = чи стане тепліше, якщо утеплити стелю свого балкону при не заскленому балконі\лоджії (тим паче у сусідів)? 3) єхидний = давайте утеплювати тротуарні доріжки, ...
    утеплювати треба фундамент. чому еппс? тому що його водопоглинання наближене до нуля. і завдяки цьому його теплотехнічні характеристики майже не змінюються. можна звісно утеплювати і в інший спосіб, але там збільшуються витрати труда та матеріалів.
    (десь на цьому форумі є окрема тема)

    щодо глибини промерзання.
    вона розраховується згідно умов ДБН. що впливає? спрощено - максимальна низька температура за спостереженнями та вологість грунту.
    цієї зими спостерігав. грунт - восени були дощі і хряпнув морозець і чорнозем промерз десь на 300-350 мм. Древній колодязь з цегляною шахтою де цегляний оголовок н=700 мм, накритий бляшанкою - від рівня землі де тротуарна плитка до кінця намороження (зовнішній вигляд котрого як в старому холодильнику) приблизно 1-1,5м при мінус 24С.
    висновки робіть в залежності від грошенят та того, що очікуєте\плануєте. також можна враховувати послідовність виконання робіт. наприклад можна почати з утеплення лише кутів ....

    щодо вартості.
    на сьогодні утеплення фасадів коливається в районі 600 грн\м2 коштів бюджету. оце "коливається" більше схоже на розгойдується з великою амплітудою.
    вартість робіт без матеріалів для приватних осіб = не знаю на сьогодні. тут лише опитуванням для конкретної місцевості. одні вираховують за трудодень, інші від мінальної зарплатні, інші від трудовитрат та обсягів, інші від вартості матеріалів, інші називають вартість окремих операцій\робіт, включаючи перенесення п,яного прораба і тдтп.
     
    Михайло Маломитницький подобається це.
  9. KolesovV

    KolesovV Підмайстер

    Повідомлення:
    81
    Симпатії:
    9
    Цоколь на глубину промерзания - это круто, еще и двумя слоями! Вы можете и сами посчитать толщину, на том же smartcalc попробуйте. Если фундамент будет ниже глубины промерзания, то можно и не делать утепление. Если мелкозаглбуленный фундамент, то укладывать XPS в подошву, либо утеплять отмостку и цоколь. При непучинистом грунте углубление для отмостки достаточно делать около 30 см.
     
  10. Михайло Маломитницький

    Михайло Маломитницький Заслужений майстер

    Повідомлення:
    2.173
    Симпатії:
    5.354
    Адреса:
    м. Миронівка Київська обл.
    не зрозумів я тут... Фундамент, очевидно, достатньо глибокий-це ж не "дядько" будував. Чи правильно я зрозумів, що в даному випадку достатньо розкопати фундамент на 30 см в глибину, а потім утеплити 50 мм ЕППС його і цоколь. Піду читати , що таке пучинисті- непучинисті грунти=).
     

Поділитися цією сторінкою