Є така програма на дискавері "Руйнівники міфів". Так от сьогодні розглянемо міф про занижену калорійність газу. Вже траплялося декілька тем про це, але далі флуду вони не розвинулись. так от, я провів вимірювання, нічого складного, фізика восьмий клас. Умови експеременту: температура в кімнаті: 20 температура води: 24 початкові показники лічильника: 88,810 куба кінцеві: 88,846 обєм води: 0,2 кг, або 200 грам. ємність: алюмінієва банка із берміксу користуючись даними із фізики знаємо, що: "Чтобы нагреть 1кг воды на 1 градус нужно затратить энергию 4,2 кДж Чтобы испарить 1кг воды при температуре 100 градусов нужно затратить энергию 2260 кДж" отож: 0,2*4,2*(100 градусів-24 градусів)= 0,2*4,2*76=63,84 кДж на нагрівання до 100 градусів 0,2*2260=452 кДж на випаровування 200 грам води і того 516 кДж для нагрівання та випаровування 200 грам води. 516 кДж=123,25 міжнародні кілокалорії знаходимо співвідношення: 123,25 кілокалорії = 0,036 куба х = 1 куб розвязання: 1*123,25=123,25/0,036=3423 кілокалорії калорійність природнього газу враховуючи низький коефіцієнт корисної дії робимо поправку взявши за ККД установки 20% 3423+80%=6161 кілокалорія реальна калорійність газу ну ніяк не мінімальна 7600! похибка в 1500 кілокалорій просто неможлива. враховуючи поправочний коефіцієнт +80% калорійності. 1500*2500 кубів газу=3750000/на мінімальну калорійність 7600=493 куба в реальності недодається. на 500 грн як мінімум нас най*бу.ть --- добавлено: 27 ноя 2014 в 22:17 --- 6846 кілокалорій калорійність газу, це за умови ККД (КПД) установки 100%! --- добавлено: 27 ноя 2014 в 22:35 ---
при расчетах с КПД умножают и делят, но не складывают. с КПД 0,2 нужно считать так: 3423/0,2=17115 ккал, но по ГОСТ Р 50696-2006 КПД открытой горелки 0,5, тогда получаем 3423/0,5=6846 ккал, уже близко. методика испытаний не соотв ГОСТ Р 50696-2006. не обеспечивается минимальный диаметр сосуда - много тепла пролетает мимо. и нет необходимости испарять воду, достаточно 90°С и зачем такие сложности с переходом к калориям? один литр газа 35кДж (мин). 36л газа дали 36*35=1260кДж. 516/1260=0,4 для газа 45кДж КПД 516/1620=0,32 стоит повторить опыт с кастрюлькой большего диаметра и с крышкой.
це обрахунок ККД. він і так відомий. нема питань. самому цікаво. а так загалом я зрозумів що із ходом розрахунків всі згодні.
нашел алюминиевый ковшик, туда 1кг воды. Т1=22°С, Т2=94°С. дельта 72°С. 72*4,2=302,4кДж на нагрев. по счетчику израсходовано 17л газа. сожгли для калорийности газ: 35кДж - 17*35=595 кДж. КПД 302,4/595=0,5 40кДж - 17*40=680 кДж. КПД 302,4/680=0,44 45кДж - 17*45=765 кДж. КПД 302,4/765=0,4
Chatter, ви в газовому прауює? а літрами у вас лічильник міряє? літр газу при якому тиску використано? я правильно зрозумів? 1*4,2*(94 градусів-22 градусів)= 1 літра*4,2*72=302,4 кДж на нагрівання до 94 градусів 302,4 кДж. або 72,2 кілокалорії. 72,2=0,17 х = 1 куб х = 424 кілокалорії кубометра газу? ви можете сказати початкові і кінцеві показники лічильника по людськи, в кубах, а не літрах? або не дуріть людям глову. і що це все означає 35-40-45?
да, вот такой загадочный у меня счетчик Gallus 2000, имеет три разряда после единицы измерения. как желать изволите: начальные показания 18613 м³, конечные 18613 м³. то же, что и удельная теплота сгорания газа. разряд уехал. правильно будет 72,2=0,017 тогда будет 4240 ккал.
о! ну я так і думав. тоді: 72,2=0,017 х = 1 4247 ккал на куб враховуємо ККД по вашому розрахунку. 4247/0,5кпд=8494 калорійність. зашибісь. вечором переміряю із каструлею. може інші дані отримаю.